Rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Písku

Reklama

pt., 08/23/2019 - 14:54 -- Anonim (niezweryfikowany)

Písek - Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Písku obchodzi ćwierć wieku. Tegoroczna 25. edycja rozpocznie się w czwartek, 22 sierpnia i potrwa do niedzieli, 25 sierpnia.

Oprócz wielu czeskich grup folklorystycznych udział wezmą także zagraniczni uczestnicy ze Słowacji, Grecji, Ukrainy, Rumunii, Włoch, Francji i Kenii. Wezmą udział w czwartkowym programie otwierającym Witajcie przyjaciele, który rozpocznie się o 18:00 w parku Palackého sady. „Ponadto wystąpią jeszcze w głównym programie festiwalu w sobotę od 17:00 i pożegnają się na Městskim ostrovie w niedzielne popołudnie” powiedział dyrektor festiwalu Josef Handrejch.

Piątkowy program festiwalu rozpocznie się o godzinie 15:30 w parku Palackého sady. Otworzy go Festiwal Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych, w którym wezmą udział dzieci z Kyjova, Kasejovic, a także ze Słowacji. O godzinie 18:30 gościem festiwalu będzie Wojskowy Zespół Artystyczny Ondráš Brno.

Do Písku zawitają również czeskie i morawskie zespoły z Kyjova, Pilzna, Pragi i Czeskich Budziejowic. Ich pierwszy występ rozpocznie się w sobotni poranek na ulicach miasta. Parada wszystkich występujących przejdzie przez Kamenný most, ulicę Nerudova, plac Alšovo náměstí i zakończy się na placu Velké náměstí przed ratuszem, gdzie o godzinie 11:00 zostanie uroczyście podpisane memorandum o porozumieniu między miastami Písek i Bad Leonfelden (Austria).

Główny program festiwalowy Písek tańczy i śpiewa nad Otavą rozpocznie się o 17:00 w parku Palackého sady. Przygotowane będą również warsztaty dla dzieci oraz stragany z przekąskami.

Następnie w niedzielę w parku Palackého sady o godzinie 14:00 rozpocznie się parada czeskich zespołów U nas w Písku. Od 16:30 na Městskim ostrovie zaplanowano Pożegnanie z festiwalem, a dokładniej pożegnanie z zagranicznymi zespołami

Autor: 
Lucie Kotrbová/Tłum. Katarzyna Starzec
Polub Plportal.pl:

Reklama