ANTYPOLSKIE LOBBY ZAPROSIŁO DO POZNANIA POLAKOŻERCĘ TOMASZA GROSSA

Reklama

pon., 10/08/2018 - 21:07 -- zzz

Polakożerca i zarazem kanalia,Tomasz Gross, autor słynnego kłamliwego sloganu "Polacy zabili więcej Żydów niż Niemców" został zaproszony przez Teatr Polski w Poznaniu, którego dyrektorem jest publicysta „Gazety Wyborczej”.

W Poznaniu za sprawą prezydenta Jacka Jaśkowiaka i radnych PO zakorzeniło się silne antypolskie lobby. To właśnie oni organizują pro islamskie demonstracje i czynią starania o sprowadzenie muzułmanów do Poznania. Są inicjatorami i finansują z budżetu miasta Poznania doroczne Marsze Równości Poznań Pride Week.

Jacek Jaśkowiak uczestników warszawskiego Marszu Niepodległości nazwał- HOŁOTĄ! Nigdy też nie wziął udziału w uroczystościach rocznicowych Powstania Wielkopolskiego.

Jak czytamy na stronie internetowej Teatru Polskiego w Poznaniu, spotkanie z antypolskim historykiem i pisarzem odbędzie się 9 października o godzinie 18.

Pierwszy o tej skandalicznej sprawie poinformował na swoim Twitterze dziennikarz Wojciech Wybranowski.

„Teatr Polski w Poznaniu organizuje we wtorek spotkanie z Janem Tomaszem Grossem. Dyrektorem teatru jest publicysta „GW’ Maciej Nowak, a wieczorek poprowadzi publicystka „Newsweeka” Ola Pawlicka. A kto za to zapłaci? Pan, pani .. .

Pod wpisem zadano bardzo celne pytanie, od kiedy teatr organizuje polityczne spotkania?

Niezrozumiałym jest, dlaczego polskie władze tolerują antypolską kampanię polityczną finansowaną z budżetu.

 

 

Przypomnijmy:

Tomasz Gross ucieleśnia zwierzęcą nienawiść do Polski i Polaków. Jest autorem kontrowersyjnej i kłamliwej monografii „Sąsiedzi” opowiadającej o rzekomych zbrodniach dokonanych w Jedbawbnem.

W zbrodni z 10 lipca 1941 roku w Jedwabnym na żydowskiej ludności decydującą rolę miały Niemcy. Zeznania miejscowych świadków ciężko obciążyły żandarmerię i Gestapo, jako inspiratorów, organizatorów i współsprawców spalenia.

„Obraz zasadniczo inny niż ten, który zarysował prof. Jan Gross w swych „Sąsiadach”. Skąd, zatem pochodzi owa różnica? Otóż Jan Tomasz Gross pominął kilkadziesiąt zeznań różnych osób - świadków, oskarżonych itd., mówiących o sprawczej roli Niemców, a przytoczył jedynie zeznania mówiące o udziale Polaków.”

Właśnie od Szmula Wasersztajna pochodzą najbardziej drastyczne fragmenty książki profesora Grossa. Te tak bardzo działające na wyobraźnię fakty nie uzyskały potwierdzenia w żadnych innych źródłach.

 

 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

plportal.pl

video: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama