W Krakowie stworzą mini-park, poświęcony Sankt Petersburgu

Reklama

pt., 06/07/2019 - 16:02 -- Anonim (niezweryfikowany)

Petersburg i Polska zamierzają wzmocnić dwustronną współpracę w wielu kierunkach.

W Krakowie pojawi się mini-park, poświęcony północnej stolicy. O tym ogłoszono w trakcie spotkania wice-gubernatora Sankt Petersburgu Włodzimiera Kirillowa z nadzwyczajnym i pełnomocnym ambasadorem Republiki Polska w Rosji Włodzimierzem Marciniakiem.

Informuję się, że Petersburg i Polska zamierzają wzmocnić dwustronną współpracę. W zeszłym roku zawartość zewnętrznego handlu pomiędzy Petersburgiem a Polską wzrosła o 8% i zawiera 710,7 mln dolarów.

Także realizują się wspólne projekty w ramach współpracy z miastami-partnerami – Gdańskiem i Krakowem, wzmacniają się humanitarne więzi, rozwijają się kontakty pomiędzy instytucjami edukacyjnymi.

Ze słów Włodzimierza Marciniaka, po krótkiej recesji zainteresowanie językiem rosyjskim ze strony polskich uczniów i studentów aktywnie wzrasta.

Szef komitetu edukacyjnemu Żanna Worobjewa opowiedziała o rozszerzeniu możliwości dla studiowania języka polskiego w Petersburgu za pomocą dołączenia szkoły №216 im. Adama Mickiewicza do szkoły №206 i tworzeniu na jej bazie oddziału dla wszystkich chętnych dodatkowo się uczyć języka polskiego.

Autor: 
Valeriya Galantseva
Źródło: 

Neva Today

Polub Plportal.pl:

Reklama