Wiadomości

Wśród polskich sklepów z książkami pod względem liczby klientów cały czas króluje Empik. Jest jednak wiele sklepów nieustępujących mu jakością świadczonych usług. Szczególnie jeśli chodzi o księgarnie internetowe.
Książka austriackiego autora, wciąż nietłumaczonego na polski, zachwyca pomysłowością, trafnością i grobowym poczuciem humoru.
Grecy będą musieli wydawać 30 procent dochodu bezgotówkowo albo narażą się na konieczność zapłacenia kary. O nowym pomyśle greckiego rządu na walkę z gotówką i szarą strefą donosi „The Telegraph”.
Szwedzka piosenkarka, kompozytorka, członkini zespołów Strul, Mamas Barn oraz oczywiście Roxette - Marie Fredriksson, odeszła po długiej walce z nowotworem. Miała 61 lat. Wiadomość o jej śmierci podały szwedzkie media.
W wtorek rano w szpitalu w Ostrawie doszło do strzelaniny. Zginęło sześć osób, kilka jest rannych. Po obławie policja znalazła samochód, którym poruszał się podejrzany mężczyzna. W środku znaleziono jego zwłoki.
Nowe przepisy dotyczące rozliczania daniny od unijnego handlu internetowego jeszcze nie weszły w życie, a już pojawiają się pomysły, jak je ominąć. Nie próżnuje też Komisja Europejska, która uszczelnia swoje propozycje zmian.
Zawieszenie broni do końca br., wymiana wszystkich zidentyfikowanych więźniów w grudniu, organizacja kolejnego szczytu w formacie normandzkim za cztery miesiące oraz wdrażanie porozumień mińskich z 2015 roku - to główne konkluzje szczytu na temat Ukr
Ale ostateczną decyzję Warszawa wyrazi dopiero wtedy, gdy otrzyma z Brukseli dodatkowe gwarancje.
Ostatnio sporo popularności zdobyła w Polsce Estonia. Nie stało się tak jednak ze względu na atrakcyjność turystyczną kraju bałtyckiego, a z uwagi na expose premiera Mateusza Morawieckiego, który zapowiedział wprowadzenie podatku CIT w wariancie esto
Ukraińskie służby graniczne zawróciły na przejściu w Medyce transport wiozący tysiąc paczek dla polskich dzieci z Ukrainy, które przygotowała tarnowska młodzież.
Wydarzeniami rozgrywającymi się u podnóża K2 żyła na początku 2018 roku cała Polska. Krzysztof Wielicki - kierownik narodowej wyprawy na najniebezpieczniejszą górę świata w biografii "Krzysztof Wielicki. Piekło mnie nie chciało" przedstawia, jak wygl
Zapowiedzi Pekinu są skutkiem zakończonych niedawno analiz rynku energii w Chinach, z których wynikało jednoznacznie, że przy obecnym poziomie rozwoju OZE są w stanie konkurować z tradycyjnymi źródłami energii i rozwijać się w warunkach rynkowych, be
Według Luksemburczyków byłaby taka odpowiedź Europy równoważyłaby wyraźnie proizraelskie stanowisko administracji Donalda Trumpa.
Szymon Hołownia wkracza do świata polityki. - Chcę kandydować w przyszłorocznych wyborach prezydenckich - ogłosił w niedzielę 8 grudnia publicysta, dziennikarz i były prowadzący "Mam Talent". Co o jego kandydaturze sądzą politycy?
W najbliższy czasie Najwyższa Izba Kontroli (NIK) poinformuje prokuraturę o podejrzeniach popełnienia przestępstwa w związku z funkcjonowaniem Funduszu Sprawiedliwości - wynika z informacji "Dziennika Gazety Prawnej".

Strony

Reklama