ZUS OBLIGATORYJNA ZALEGALIZOWANA PIRAMIDA FINASOWA

Reklama

wt., 07/09/2019 - 23:48 -- zzz

Największa piramida finansowa w Europie, czyli polski ZUS, to zalegalizowana czarna dziura, która pochłania biliony złotych. Za niewypłacalność ZUS nikt nie odpowiada, bo kolejni prezesi wykonują tylko rozkazy rządu. Gdyby nie konfiskata, czyli kradzież kilkuset miliardów złotych - pieniędzy Polaków zgromadzonych w Otwartych Funduszach Emerytalnych, piramida dawno by się zawaliła - podobnie jak Amber Gold.

Składki na utrzymanie nienasyconej hydry, która bezproduktywnie pochłania biliony złotych - nieustannie rosną. Od 2020 roku podstawowa składka wzrośnie o kolejne 10% i już teraz wielu się zastanawia, jaki jest sens wpłacać pieniądze do największego przekrętu w historii nowożytnej Europy. 

Okazuje się, że gdyby płacić równowartość polskiej składki na ZUS, czyli obecnie 1 317 zł w Hiszpanii lub w Anglii otrzymamy nawet 4 razy wyższą emeryturę niż w Polsce.

W Hiszpanii i w Anglii ryczałtowa składka na ZUS dla samozatrudnionych jest niższa niż w Polsce, mimo to osoby samozatrudnione w Hiszpanii i w Wielkiej Brytanii otrzymują nawet 4 razy wyższe emerytury za te same pieniądze, które muszą wydać w Polsce na ZUS. Na dodatek emerytury otrzymuje się o około 6 lat dłużej niż w Polsce.

Za niecałe 5 miesięcy sytuacja Polaków pogorszy się jeszcze mocniej, bo obecny rząd zamierza podnieść składki do 1 450 zł na miesiąc.

Wystarczy pomyśleć, co pomyśli sobie człowiek, któremu już za niecałe 5 miesięcy przyjdzie płacić co miesiąc 1 450 zł na ZUS, a za 17 miesięcy 1 600 zł i do tego w przyszłości otrzyma 4 razy mniejszą emeryturę.

Składka na ZUS w Polsce wynosi dużo więcej niż w Hiszpanii, a nawet w Anglii. W Anglii, aby zapłacić równowartość miesięcznej polskiej składki trzeba zarobić na czysto 200 000 zł.

W Polsce samozatrudnieni otrzymują minimalną emeryturę, czyli 934 zł na rękę, mimo to, że za 5 miesięcy będą musieli płacić jeszcze więcej, czyli 1 450 zł miesięcznie.

Tymczasem w Wielkiej Brytanii, za niższe składki lub te same otrzymasz 4 razy wyższą emeryturę, w Hiszpanii za niższe składki możesz otrzymać 3 razy wyższą emeryturę a za podobnej wysokości składki nawet 4 razy wyższą emeryturę niż w Polsce.

Za 5 miesięcy ZUS dla samozatrudnionych ma wynieść 1 450 zł — kto to wytrzyma, przecież to 350 EURO na osobę, kto to wytrzyma w kraju, w którym zarabia się 3.5 raza mniej niż w Niemczech. To tak jak Niemcowi nakazać, płacić 1 050 EURO co miesiąc samego ZUS — przecież to niemożliwe.
Jeżeli w UK zarobisz na samozatrudnieniu 5 tys. zł na czysto miesięcznie, to zapłacisz zero podatku i tylko kilka funtów ubezpieczenia, a emeryturę i tak dostaniesz 4 razy wyższą niż w Polsce.

Dlaczego w Polsce tak mało się o tym mówi, że ZUS to jeden wielki przekręt finansowy, który musi się zawalić i to tylko kwestia czasu?

 

Warto przypomnieć, że w XX wieku Polska zbankrutowała kilka razy, co oznacza, że Polaków kilkakrotnie ograbiono ze wszystkich oszczędności:

- I Wojna Światowa - Polacy pod zaborami tracą swoje majątki i oszczędności.

- Międzywojnie-hiperinflacja. Kto nie posiadał oszczędności w złocie, na skutek hiperinflacji stracił wszystkie oszczędności.

- II Wojna Światowa: Polacy ponownie tracą majątek nieruchomy, ruchomy i oszczędności. 

- PRL - nacjonalizacja. Polacy pod rządami komunistów tracą resztki ocalałego majątku z pożogi II Wojny Światowej.

- Reforma walutowa w Polsce (1950). Władza Ludowa zagrabiła Polakom oszczędność w sposób następujący:

będące w obiegu w latach 1948–1950 złotówki wymieniono w ciągu kilku dni na nowe, przy czym wymiany dokonano tak, że pieniądze zdeponowane w bankach wymieniano, tak jak równocześnie przeliczono wszystkie ceny i płace pracownicze, w proporcjach 100 zł starych na 3 zł nowe, a gotówkę w stosunku 100 zł starych na 1 zł nowy. 

- Skutkiem upadku PRL-u w 1989 była kolejna hiperinflacja, która pozbawiła Polaków niemal wszystkich oszczędności.

- W 2013 roku rząd zadecydował o nacjonalizacji OFE. Miliardy złotych zdeponowane w Otwartych Funduszach Emerytalnych zostało znacjonalizowane.

 

Kiedy następny krach finansowy? To tylko kwestia czasu. PIS właśnie rozdaje pieniądze na różne programy "solidarnościowe" i już wkrótce Polacy będą mieli Wenezuelę, czyli zostaną pozbawieni oszczędności życia.

Elity rządzące nie chcą bogactwa Polaków. Im wcale nie chodzi o dobro Polaków, ale o to, żeby wszyscy mieli równo źle. 

 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

plporatal.pl

Zagłosowałeś na opcję 'w górę'.
Polub Plportal.pl:

Reklama