Wybory Prezydenckie 2020 – przed Nami ostatnia prosta

Reklama

pon., 06/22/2020 - 01:25 -- moderator3

Został dokładnie tydzień do wyborów prezydenckich 2020, emocje samych kandydatów oraz ich elektoratów sięgają zenitu, co powoduje przeogromną mobilizację w sztabach. Większość z kandydatów już od ogłoszenia daty wyborów jest w trasie.

 

Aktualne sondaże, plasują Andrzeja Dudę na pierwszym miejscu z 41 procentami poparcia, Rafała Trzaskowskiego na drugim miejscu z 27,1 procent poparcia, Szymona Hołownię z 8,9 procent poparcia. Jak wiemy podium zawsze jest najważniejsze, dlatego w chwili obecnej, innych kandydatów zwykle nie bierze się pod uwagę, gdyż nie mają na ten moment większego znaczenia. Aczkolwiek, jak wiadomo, Andrzej Duda w wyborach prezydenckich w 2015 roku, w sondażach plasował się na drugim miejscu z 5-cio procentowym poparciem, a jak wiemy ostatecznie to on zwyciężył wyścig po fotel prezydenta RP.

Jeśli jeszcze nie wiesz na kogo oddać swój głos, wykonaj krótki test na stronie:  https://latarnikwyborczy.pl, warto też zapoznać się z programami kandydatów z sondażowego podium, aby oddać głos na odpowiedniego kandydata. Szanse Szymona Hołowni są naprawdę małe, jednakże jak sam mówi, może minąć się z Trzaskowskim o kilka procent w granicach błędu statystycznego. Przewaga Andrzeja Dudy, z całą pewnością z dnia na dzień maleje, gdyż jak można było zaobserwować w ostatnich dniach, skupia się na atakowaniu w swoich mediach społecznościowych jego kontrkandydatów, zamiast skupić się na zachęcaniu potencjalnych wyborców, na głosowanie na niego.

Autor: 
Adrian Skowronek
Źródło: 

foto. lokalna24.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama