Sylwia Spurek w szaleńczej szarży stawia wniosek zakazu reklam mięsa i nabiału

Reklama

pt., 02/19/2021 - 06:29 -- zzz

"Mamy zakaz reklamy i promocji papierosów - czas na zakaz promowania mięsa, mleka, nabiału" - stwierdziła europosłanka Zielonych Sylwia Spurek. Jej wpis wywołał falę komentarzy na Twitterze, większość osób go skrytykowała.

"Już dawno powinien być zakaz reklamy każdego produktu, który szkodzi zdrowiu ludzi, negatywnie wpływa na klimat, powoduje cierpienie zwierząt, narusza prawa człowieka. Mamy zakaz reklamy i promocji papierosów - czas na zakaz promowania mięsa, mleka, nabiału" - w ten sposób Sylwia Spurek skomentowała na Twitterze informację o inicjatywie niemieckiego Greenpeace'u, który chce całkowitego zakazu reklam mięsa. 

Może być zrzutem ekranu z Twittera przedstawiającym 1 osoba i tekst „Sylwia Spurek @SylwiaSpurek Proponuję „5 dla branży roślinnej": 1. zakaz reklamy mięsa, mleka, jaj; 2. likwidacja funduszy promocji tych produktów; 3. powołanie funduszu promocji weganizmu; 4. od przedszkola zajęcia "klimat i prawa zwierząt"; 5. 0% VAT na na zamienniki mięsa, mleka, jaj. #GoVegan 9:57 19lut21 Twitter for iPhone”

 

Już dawno powinien być zakaz reklamy każdego produktu, który szkodzi zdrowiu ludzi, negatywnie wpływa na klimat, powoduje cierpienie zwierząt, narusza prawa człowieka. Mamy zakaz reklamy i promocji papierosów - czas na zakaz promowania mięsa, mleka, nabiału. #WolniodFerm #GoVegan pic.twitter.com/OVK8lLyiQf

— Sylwia Spurek (@SylwiaSpurek) February 18, 2021

Wpis europarlamentarzystki Zielonych (do PE dostała się z list Wiosny Roberta Biedronia) wywołał falę komentarzy, w większości krytycznych i ironicznych. 

 

Jeszcze więcej emocji i komentarzy wywołał wpis Spurek sprzed roku, gdy zamieściła w swoich mediach społecznościowych grafikę krów w obozowych pasiakach. 

Jo Frederiks daje do myślenia, otwiera oczy na to, jak traktujemy zwierzęta. Ten obraz przypomniała @Fundacja_Viva i dobrze, bo czas na poważną dyskusję o traktowaniu zwierząt, o warunkach, w jakich żyją, o tym, jak je zabijamy. Czy to jest humanitarne? Czy to nadal rolnictwo? pic.twitter.com/qlFVADiiCh

— Sylwia Spurek (@SylwiaSpurek) January 21, 2020

Sylwia Spurek jest doktorem nauk prawnych. W latach 2015-2019 była zastępcą Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara. 

Poniżej film o skutakach niedożywienia wegan. Ideologia może zabijać....

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

polsatnews/plportal.pl

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama