SKLEPY DINO BĘDĄ NAPĘDZANE ENERGIĄ ZE SŁOŃCA

Reklama

sob., 11/30/2019 - 10:00 -- zzz

Ceny prądu ostro w górę, ale przedsiębiorcy ani myślę być łupieni przez państwowego molocha, który spala węgiel, by wyprodukować prąd. Dino Polska, podjęła decyzje, że będzie zasilać swoje markety energią elektryczną pochodzącą ze słońca. Panele fotowoltaiczne będą montowane zarówno na nowych, jak i istniejących sklepach Dino.

W pierwszym etapie Dino Polska zainstaluje panele fotowoltaiczne na dachach 400 marketów Dino w całej Polsce. Po jego zakończeniu, co jest planowane na początek 2021 r., moc zainstalowanych paneli sięgnie około 14 megawatów (MW), dzięki czemu w skali rocznej Dino Polska będzie w stanie wygenerować około 14 GWh czystej energii elektrycznej ze słońca. W wyniku tej inwestycji spółka ograniczy zapotrzebowanie na konwencjonalną energię.

– Chcemy postępować zgodnie z oczekiwaniami naszych klientów. To dotyczy nie tylko budowania oferty produktowej marketów Dino w oparciu o wysokiej jakości produkty świeże, ale także podejmowania wyzwań i realizacji projektów związanych z przeciwdziałaniem zmianom klimatu. – mówi Szymon Piduch, prezes zarządu Dino Polska S.A.

Autor: 
zzz
Źródło: 

plportal.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama