ROBERT BIEDROŃ ROZŁOŻYŁ GRZEGORZA SCHETYNĘ NA ŁOPATKI

Reklama

pon., 02/11/2019 - 08:39 -- zzz

Platforma Obywatelska tonie. Wyborcy wolą Roberta Biedronia od Schetyny. Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę i na liście komitetów znalazłaby się partia Biedronia, zdobyłaby trzeci wynik z 16,2 proc. poparcia - wynika z sondażu IBRIS dla "Rzeczpospolitej".

Na Prawo i Sprawiedliwość/Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 37,1 proc. badanych. Na drugim miejscu uplasowała się Platforma Obywatelska z wynikiem zaledwie 21,8 proc. Po piętach depcze jej nowo powstała Wiosna Roberta Biedronia, która zdobyłaby 16,2 proc. głosów.

Kolejne miejsce z wynikiem niewiele ponad progiem wyborczym - 5,3 proc. - zajął Sojusz Lewicy Demokratycznej. PSL popiera 4,8 proc. badanych, a tuż za ludowcami znalazł się ruch Kukiz'15 (4,7 proc.).

Partia Razem zanotowała wynik 0,7 proc., Nowoczesna 0,6 proc., Ruch Narodowy 0,5 proc., Zieloni 0,3 proc. Niezdecydowanych wyborców jest 7,1 proc. wyborców.

Komu zabrał Biedroń?

Jak wynika z porównania badań, partia Biedronia sięgnęła po elektorat głównie Platformie Obywatelskiej (która to uzyskała 27, 4 proc. poparcia w sondażu bez Wiosny, w tym drugim - 21,8 proc.), a także m.in. ludowców (spadek o 2 pkt proc. z sondażu z Wiosną względem tego bez), Kukiza'15 (spadek o 1,7 pkt proc.), Nowoczesnej (spadek o 1,5 proc.), SLD (spadek o 1,1 pkt proc.).

Prawo i Sprawiedliwość w sondażu, gdzie na liście komitetów znalazła się partia Biedronia, uzyskało 0,5 pkt proc. mniej niż w badaniu bez Wiosny.

Autor: 
zzz
Źródło: 

pap/interia/plportal.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama