Radny PiS do kobiet: “Wasze zdanie nas nie interesuje”. “Hitlerjugend!”

Reklama

pon., 10/26/2020 - 06:14 -- zzz

W całym kraju trwają manifestacje przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnemu, który uznał aborcję z powodów eugenicznych za niezgodną z ustawą zasadniczą. W niedzielę przed katedrą w Olsztynie odbył się protest, w którym wzięło udział kilkuset mieszkańców.

 

Protest przed katedrą w Olsztynie rozpoczął się o godz. 12:30. Po piątkowej akcji zapalania zniczy przed siedzibą PiS przy ul. Dąbrowszczaków

Radny: “To jest wyprany mózg”

Wybory parlamentarne 2019. Dariusza Rudnika, radnego PiS z Olsztyna złote  myśli o seksie

 

Przed jednym z wejść do katedry pojawił się Dariusz Rudnik, radny wojewódzki PiS, wojewódzki komendant Ochotniczych Hufców Pracy na Warmii i Mazurach i były radny Olsztyna.

Naszym zdaniem Dariusz Rudnik nie uczestniczył we mszy świętej, a w kontrmanifestacji. Po pierwsze, stał przed wejściem i nie odpowiadał na wezwania księdza. Po drugie trzymał w ręku telefon komórkowy, w który co chwilę zaglądał. I po trzecie, krzyczał do spacerowiczów “Hitlerjugend”.

Kiedy stojące obok niego kobiety komentowały wyrok Trybunału Konstytucyjnego, radny w pewnym momencie powiedział do nich: “Wasze zdanie nas nie interesuje. Prosimy o ciszę!”.

“Czy skazywanie kogoś na cierpienie przyniesie wam coś dobrego?” – zapytała jedna z protestujących kobiet. Wojewódzki radny PiS odparł: “Jak nie chcesz mieć dzieci, to nie musisz. Nie jesteś wiatropylna”.

Kiedy i to nie uciszyło kobiet, Dariusz Rudnik powiedział do jednego z mężczyzn, uczestnika kontrmanifestacji: “Nie dyskutuj, bo to jest wyprany mózg”.

Mimo słownych przepychanek, manifestacja przebiegła spokojnie.

*** *** ***

Niedzielny protest przed katedrą w Olsztynie: Dariusz Rudnik do kobiet: “Wasze zdanie nas nie interesuje” – zobacz film i zdjęcia [Fot. Mateusz Przyborowski]

Autor: 
zzz
Źródło: 

ukiel.info

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama