PIS - WSPÓŁCZESNA BOLSZEWIA ZGOTUJE PRZEDSIĘBIORCOM PIEKŁO PO WYGRANYCH WYBORACH

Reklama

wt., 10/01/2019 - 18:17 -- zzz

PIS nie odpuści przedsiębiorcom po wygranych wyborach parlamentarnych. Już teraz przepisy podatkowe zmieniają sie co 2 dni, a to nie pozwala przedsiębiorcom planować jakichkolwiek inwestycji. To właśnie oni mają zapłacić za gruszki na wierzbie obiecane przez partię rządzącą. Zacytujmy słowa Jarosława Kaczyńskiego: "Jeżeli ktoś nie jest w stanie prowadzić działalności gospodarczej w takich warunkach, to znaczy, że się po prostu do niej nie nadaje. (...) Jeżeli ktoś we współczesnej Europie, współczesnej Polsce nie jest w stanie działać efektywnie, (...) to po prostu powinien zająć się czymś innym".

 

2020 rok zakłada duże zmiany, dotyczące wynagrodzeń i składek z umów o pracę. Przewidywane reformy zakładają podniesienie pensji minimalnej do 2600 złotych brutto. Eksperci przewidują, że podwyższenie płacy minimalnej odbije się przede wszystkim na wydolności małych firm – działających w mniejszych ośrodkach i na rynku usługowym. Na przedsiębiorców spadną w przyszłym roku również kolejne koszty. Zatrudnianie pracowników z dużymi wynagrodzeniami wiązać się będzie z większymi składkami ZUS, gdy planowana reforma zniesie ograniczenia wielkości składek. To zmniejszy również zarobki dużej grupy pracowników – a mniej pieniędzy w ich kieszeni oznacza mniejszą siłą nabywczą, szczególnie w drugiej połowie roku. Dodajmy do tego obowiązek płacenia składek na Pracownicze Plany Kapitałowe, a przyszły rok może okazać się dużo cięższy dla małych przedsiębiorców, niż obecny.

– Zmiany mogą spowodować istotne przeobrażenia w strukturze tego, w jaki sposób wygląda u nas przedsiębiorczość. Preferowane będą większe firmy, dyskryminowane z kolei będą firmy małe. Skutkiem tego może być duża zmiana w sytuacji cenowej na polskim rynku – powiedział serwisowi eNewsroom Piotr Soroczyński, główny ekonomista Krajowej Izby Gospodarczej. – Dodatkowo, jeżeli faktycznie zniesiony zostanie limit trzydziestokrotności składki ZUS, to siła nabywcza dużej grupy konsumentów istotnie się zmniejszy. To będzie dosyć poważnie wpływało na rynek detaliczny. W połączeniu z kosztem składek na PPK, wprowadzone zmiany mogą zaważyć na tym, czy firmy będą mogły osiągnąć odpowiedni poziom rentowności, gwarantujący ich dalszy rozwój – ostrzega Soroczyński.

PIS-owi wcale nie chodzi o to, żeby wszyscy mieli dobrze, ale o to, żeby wszyscy mieli równo źle, bo wyłącznie taką właśnie masą ludzką łatwo jest manipulować.

Przedsiębiorcy coraz częściej zadają sobie pytanie, jaki jest sens prowadzić biznes w kraju tak opresyjnym, jak Polska, gdzie nie ma poczucia bezpieczeństwa jutra? Obecnie w Polsce wystarczy pomówienie, aby przedsiębiorca wylądował na długie miesiące w areszcie. Blokady rachunków bez podania przyczyny i bez możliwości odwołania czy zaskarżenia, są na porządku dziennym. Nieograniczone możliwości skarbówki, która 50% decyzji wydaje z rażącym naruszeniem prawa, a z rabunku majątku przedsiębiorców uczyniła sobie stałe źródło dochodu. To wszystko skłania przedsiębiorców do emigracji. Kilka lat temu emigrowali z Polski młodzi ludzie w poszukiwaniu pracy, a dziś emigrują najbardziej prężni i pomysłowi przedsiębiorcy, którzy mają dość życia w kraju rządzonym przez partię "Bezprawia i Niesprawiedliwości" - współczesną bolszewię.

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

plportal.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama