PIS ŁAMIE PRAWO I PRZEDŁUŻA BEZSENSOWNE OBOSTRZENIA

Reklama

czw., 01/28/2021 - 08:36 -- zzz

Nauczanie zdalne dla uczniów klas IV-VIII zostanie przedłużone o kolejne dwa, a być może i cztery tygodnie. Galerie handlowe mają wrócić do funkcjonowania od 1 lutego, ale właściciele pensjonatów, hoteli, restauracji i barów będą musieli czekać na otwarcie przynajmniej kolejny miesiąc - tak wynika z nieoficjalnych informacji Onetu. Decyzja o planowanych zmianach zostanie podana na konferencji prasowej w czwartek.

 • Obecne obostrzenia zostały przedłużone i obowiązują do 30 stycznia
 • Wielu właścicieli restauracji, klubów i barów "buntuje się" i otwiera swoje lokale mimo narzuconych ograniczeń. Z informacji Onetu wynika, że jeszcze przynajmniej przez miesiąc nie wrócą oni do normalnej działalności
 • Z powrotem do szkół będą musieli poczekać również rodzice uczniów z klas IV-VIII. Od 18 stycznia do stacjonarnej nauki powróciły dzieci z klas I-III

Od 28 grudnia ub.r., początkowo do 17 stycznia 2021 r., zostały wprowadzone dodatkowe obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa - m.in. zamknięcie hoteli, ograniczenie w działaniu galerii handlowych i stoków narciarskich. Obostrzenia zostały później przedłużone do 30 stycznia.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji Onetu, do działalności będą ponownie mogły powrócić galerie handlowe. Jednak restauratorzy, którzy coraz częściej buntują się przeciwko rządowym obostrzeniom, wciąż będą musieli czekać na zniesienie obostrzeń. Te mają zostać dla nich przedłużone przynajmniej do 1 marca. Podobny los czeka także właścicieli hoteli.

 

Przypomnijmy:

Dane z Ministerstwa Zdrowia ujawniają, że mamy do czynienia z fałszywą pandemią, a polski rząd dopuścił się zbrodni przeciwko narodowi polskiemu, blokując dostęp do służby zdrowia, ponieważ leczenie rzekomego wirusa Covid-19 ma priorytet. W rezultacie na Covid-19 w 2020 roku zmarło 5349 osób, a z powodu zaniechania leczenia innych chorób zmarło zmarło kilkadziesiąt tysięcy. Służba zdrowia przestała funkcjonować, a powszechną praktyką są absurdalne "teleporady".

Z danych statystycznych wynika, że więcej Polaków zginęło z własnej ręki niż wskutek zakażenia na Covid-19. Z danych Eurostatu i Policji wynika, że w liczbie samobójstw na 100 000 mieszkańców Polska znalazła się powyżej średniej dla Unii Europejskiej. Każdego roku w Polsce odbiera sobie życie około 5 tys osób, a w wyniku wypadków drogowych ginie rocznie prawie 3 tys. osób.

Rząd świadomie doprowadził do śmierci kilkudziesięciu tysięcy Polaków pod pozorem fałszywej pandemii, za co miejmy nadzieję stanie przed międzynarodowym trybunałem za zbrodnie przeciwko ludzkości. Rząd PIS doprowadził również do katastrofy gospodarczej i dopuszcza się również fałszowania danych gospodarczych i masowego dodruku pustych pieniędzy.

 

Co z uczniami?

Nieoficjalnie Onetowi udało się dotrzeć do informacji, z których wynika, że nauczanie zdalne dla uczniów klas IV-VIII może zostać przedłużone o kolejne dwa tygodnie, lub - czego nasze źródła w rządzie także nie wykluczają - nawet o kolejny cały miesiąc. - Przygotowujemy się na różne okoliczności w pięciu różnych wariantach, jeśli chodzi o decyzje dotyczące szkolnictwa - powiedział w środę minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Czarnek podkreślił, że jego resort przygotowuje i konsultuje z Ministerstwem Zdrowia oraz z GIS wytyczne dla klas IV-VIII.

Według Czarnka, decyzje odnośnie do nauki w szkołach zależą od dynamiki rozwoju pandemii koronawirusa nie tylko w Polsce, ale także w Europie i na świecie. Podkreślił, że "najważniejsze jest życie i zdrowie ludzi, społeczeństwa i to jest wytyczna zasadnicza do podejmowania decyzji dalszych w tym zakresie".

Kwarantanna narodowa: Jakie obostrzenia wciąż obowiązują?

Poniższe zmiany obowiązują od 28 grudnia do 31 stycznia:

 • Hotele są dostępne tylko dla służb mundurowych, medyków i pacjentów szpitali specjalistycznych. Otwarte będą też hotele pracownicze
 • Zamknięte są stoki narciarskie (Czytaj więcej)
 • Zamknięte są galerie handlowe poza sklepami spożywczymi, drogeriami, aptekami, sklepami z książkami i prasą oraz wielkopowierzchniowymi sklepami meblowymi
 • Wszystkie osoby przyjeżdżające do Polski komunikacją zbiorową muszą poddać się 10-dniowej kwarantannie
 • Infrastruktura sportowa jest dostępna tylko do uprawiania sportu zawodowego
 • W zgromadzeniach może uczestniczyć maksymalnie pięć osób
 • Zakaz organizacji wesel, komunii i konsolacji (styp)
 • Zamknięte są siłownie, kluby fitness i aquaparki
 • Zamknięte są restauracje i bary, a posiłki mogą być wydawane tylko na wynos
 • Żłobki i przedszkola funkcjonują bez zmian
 • W sklepach i kościołach może przebywać maksymalnie jedna osoba na 15 m kw. pomieszczenia
 • W sklepach od poniedziałku do piątku w godz. 10-12 obowiązują tzw. godziny dla seniorów

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

pap/interia/plportal.pl

Zagłosowałeś na opcję 'w górę'.
Polub Plportal.pl:

Reklama