Patrol służb białoruskich oddał strzały w kierunku żołnierzy Wojska Polskiego

Reklama

pt., 10/08/2021 - 13:08 -- zzz

W czwartek patrol służb białoruskich oddał strzały w kierunku żołnierzy Wojska Polskiego - podała Straż Graniczna. Prawdopodobnie przy użyciu ślepej amunicji, nikomu nic się nie stało - przekazano.

 

- Patrol służb białoruskich oddał strzały w kierunku żołnierzy Wojska Polskiego, którzy razem z nami patrolują granicę. Prawdopodobnie było to przy użyciu ślepej amunicji. Nikomu nic się stało - powiedziała rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.

Jak dodała, mogły być to strzały celowo chybione. - Tych prowokacji jest coraz więcej - zaznaczyła rzeczniczka Straży Granicznej.​

Michalska podała także, że minionej doby doszło do 523 prób nielegalnego przekroczenia granicy. Zatrzymano 35 imigrantów, wszyscy to obywatele Iraku.

Migranci w polskich szpitalach

- Obecnie w szpitalach przebywa dokładnie 14 osób: ośmioro dzieci i sześć osób dorosłych - poinformowała Anna Michalska. 

- Wczoraj były dwa zdarzenia, w wyniku których wzywaliśmy karetkę pogotowia do dwójki dzieci - dodała.

Michalska przekazała w piątek, że "zatrzymano rodziny z dziećmi, czwórka dzieci trafiła do szpitali. Dwoje z tych dzieci ma porażenie mózgowe, jedno dziecko jest chore na covid. Cała czwórka ma zapalenie płuc, przebywają obecnie w szpitalu".

Podczas konferencji prasowej poinformowała też, że w czwartek zatrzymano również dziewięciu obywateli Turcji, w tym pięcioro dzieci.

- Jeden z chłopczyków ma cukrzycę, te dzieci też są obecnie w szpitalach - przekazała Michalska.

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

interia

Polub Plportal.pl:

Reklama