Odnaleziono już właścicieli bursztynu wartego 1.400 tys. zł. z Mierzei Wiślanej

Reklama

śr., 05/15/2019 - 22:10 -- Anonim (niezweryfikowany)

Odnaleziono już właścicieli bursztynu z Mierzei Wiślanej! Okazuje się, że zgubił go naród żydowski podczas exodusu z Litwy do Izraela w latach 1000 - 3000 przed narodzeniem Chrystusa. Rządy w Tel Awiwie i Nowym Yorku poszukują teraz spadkobierców żydowskich podróżników. Żydowski Instytut Historyczny zapowiada pełne wsparcie dla uczciwej, słusznej i sprawiedliwej restytucji zagubionego mienia... wraz z odsetkami ;)

Według ministra Gróbarczyka, wartość bursztynu, który znajduje się na obszarze objętym przekopem, oszacowano na podstawie badań i próbnych odwiertów. - W obszarze, w którym kopiemy, znajduje się ok. 1 tona 400 kg bursztynu. Stosując szacunkowy przelicznik 1 tys. zł za kilogram, jest to 1 mln 400 tys. zł - mówił minister.

W ubiegłym roku kongres USA przyjął ustawę o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today — JUST Act, potocznie zwana ustawą 447), dotyczy zwrotu mienia ofiar Holokaustu ich prawowitym właścicielom bądź ich spadkobiercom, ale jej zapisy mają głównie symboliczny, deklaratywny charakter. Dokument w maju podpisał prezydent Donald Trump

W odpowiedzi na działania USA ugrupowanie Kukiz'15 przedstawiło projekt dotyczący ochrony własności RP przed roszczeniami wysuwanymi m.in. w związku z amerykańską ustawą 447. Propozycja Kukiz’15 opiera się na trzech głównych elementach: zakazie jakiegokolwiek dochodzenia roszczeń do mienia bezspadkowego w Polsce; kwestii informowania przez rząd polskiej opinii publicznej na temat osób fizycznych i prawnych, które z takimi roszczeniami do strony polskiej występują oraz surowego karania za złamanie zakazu dochodzenia roszczeń do mienia bez spadkowego.

Faktem jest,- że mienie bezspadkowe ustawowo należy do Skarbu Państwa, po co więc to kolejną ustawą ustanawiać ? Lepszy by był zapis w konstytucji. Faktem tez jest ,ze to nie Polska wywołała wojnę i nie ona powinna ponosić odpowiedzialność za całe zło tego świata.

 

 

Autor: 
Bursztynek z przekopu
Polub Plportal.pl:

Reklama