"Niemcy są koniem trojańskim Putina, a Węgry o to kucyk Putina"

Reklama

pon., 04/11/2022 - 06:00 -- zzz

Czaputowicz wskazywał, że państwem, które głównie blokuje sankcje i przyjęcie Ukrainy do Unii Europejskiej są Niemcy. - Francja też jest w tej grupie, ale jej interesy Francji z Rosją nie są aż tak duże, jak interesy Niemiec - podkreślał.

 

Dodawał, że "solidarność ze słabszym" i niesienie pomocy zaatakowanemu to wartości europejskie, które są reprezentowane przez takie państwa jak Stany Zjednoczone, Kanada, Wielka Brytania i Polska. - Z kolei państwa z Unii Europejskiej są bardzo niejednoznaczne. Na tym polega pewien problem i dysonans moralny. My zawsze mówimy "Europa wartości" - ale Europa odchodzi od tych wartości - mówił Czaputowicz.

 

- Benzyna, życie codzienne staje się ważniejsze, niż życie ludzi bombardowanych przez Rosjan na Ukrainie - dodawał. Niemcy, powołując się na opinie ekspertów międzynarodowych, nazwał "koniem trojańskim Putina, jeśli chodzi o utrzymanie jedności Zachodu".

 

Pytany o stanowisko Węgier i rządu Viktora Orbana względem wojny na Ukrainie, Czaputowicz mówił, że "Budapeszt zasługuje na krytykę". - Powiedziałbym, że to "kucyk Putina". Natomiast słusznie premier Kaczyński zwrócił premierowi Orbanowi na nieetyczne zachowanie i relatywizowanie zbrodni wojennej w Buczy. Ale widzimy pewną refleksję. Administracja węgierska wydała oświadczenie, że Węgrzy poprą badania międzynarodowe tragedii - mówił, podkreślając jednocześnie, że Węgry "należą do grupy państw, które działają zgodnie z interesami Rosji".

W dalszej części programu Marcin Fijołek rozmawiał z byłym inspektorem wojsk lądowych gen. Januszem Bronowiczem oraz Barbarą Nowacką, której matka zginęła w katastrofie. Oglądaj w telewizji Polsat, Polsat News, Wydarzenia 24 oraz na polsatnews.pl i Interii.

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

polsatnews

Polub Plportal.pl:

Reklama