Nagrali policjanta w Zakopanem. Chciał uderzyć "z główki"

Reklama

pon., 02/15/2021 - 12:47 -- zzz

"Długie teleskopowe pałki i atakujący policjant na ul. Krupówki w Zakopanem. Czy tak powinni się zachowywać policjanci?" - pyta posłanka PO Jagna Marczułajtis-Walczak.

Polska snowbordzistka i polityczka na Twitterze opublikowała krótki film ilustrujący policyjną interwencję w Zakopanem. Widać na nim policjantów w tłumie, część osób nie ma maseczek. W pewnym momencie policjant próbuje uderzyć "z główki" nagrywającego go mężczyznę.

To był pierwszy weekend po częściowym zniesieniu obostrzeń związanych z walką pandemią koronawirusa. Rząd zdecydował się otworzyć m.in. hotele i stoki narciarskie. Do Zakopanego ruszył tłum turystów, szacuje się, że pod Giewont zjechało nawet 20 tys. osób, a na popularnych Krupówkach wieczorami gromadziło się po kilka tysięcy osób.

"Najbardziej charakterystyczne zdarzenia minionego weekendu w Zakopanem to spontaniczne tańce i śpiewy dużych grup na Krupówkach oraz awantury w hotelach i pensjonatach, które kończyły się interwencją policji i ewentualnie nałożeniem mandatów na osoby zakłócające spokój i nieprzestrzegające reżimu sanitarnego. Policja skierowała też wniosek do sądu o ukaranie mężczyzny, który w okolicy Wielkiej Krokwi zachowywał się wulgarnie i obscenicznie. Dwie osoby zostały zatrzymane za atak na policjantów" - relacjonuje PAP.

"Ograniczenia rządu są nieracjonalne"

Do problemu tłumów w Zakopanem odniósł się Andrzej Sośnierz, poseł Porozumienia i były szef NFZ, który był gościem "Graffiti" w Polsat News. Polityk przypomniał, że w zimie, przy panujących obecnie niskich temperaturach, nasz oddech "błyskawicznie leci do góry", co zmniejsza ryzyko transmisji SARS-CoV-2. Sośnierz stwierdził, że ludzie na Krupówkach zachowywali dystans.

Autor: 
zzz
Źródło: 

pap/interia

Polub Plportal.pl:

Reklama