Migranci siłowo sforsowali granicę . Gdzie funkcjonariusze BOA, którzy w ubiegłym roku bili kobiety?

Reklama

czw., 10/21/2021 - 06:39 -- zzz

W rejonie Usnarza Górnego (woj. podlaskie) migranci sforsowali granicę. Zniszczono zabezpieczenia, a 16 cudzoziemców wdarło się na teren Polski. Jak poinformowała Straż Graniczna migranci zostali cofnięci na linię granicy.

Straż Graniczna opublikowała nagranie, jak cudzoziemcy w rejonie Usnarza Górnego próbują przedostać się na terytorium Polski i w tym celu niszczą postawione wzdłuż granicy z Białorusią ogrodzenie, rzucając na nie kłody.

W wydanym komunikacie SG podała, że pełniący tam służbę patrol rano poinformował, że cudzoziemcy siłowo forsują granicę. "Około 6 osób rzuciło kilka kłód drzewa na zabezpieczenia graniczne. 

W stronę funkcjonariuszy Straży Granicznej i Wojska migranci rzucali kamienie, a ich działaniom asystowali funkcjonariusze służb białoruskich. W wyżej wymieniony rejon zostały skierowane dodatkowe patrole Straży Granicznej, Wojska Polskiego i Policji" - przekazała SG.

 

Funkcjonariusze, jak zrelacjonowała, "zauważyli również, że cudzoziemcy znajdujący się po stronie białoruskiej posiadają niebezpieczne narzędzia (siekiera i noże)". "W stosunku do migrantów niszczących zabezpieczenia graniczne użyto środków przymusu bezpośredniego, w tym gazu" - zaznaczono w komunikacie.

"16 nielegalnych migrantów, którzy siłowo wdarli się na teren Polski zgodnie z rozporządzeniem MSWiA zawrócono na linię granicy z Białorusią" - poinformowała SG.

Gdzie podziali się bohaterscy funkcjonariusze BOA, którzy w ubiegłym roku podczas antyrządowych demonstracji pałowali kobiety, łamali ręce, brutalnie rozprawiali się z demonstrantami, gazowali i strzelali do bezbronnych kobiet?

Osadzony film

Link - rzekomi pałkarze bezbronnych kobiet

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

interia

Polub Plportal.pl:

Reklama