Kupujesz w Auchan, Leroy Merlin czy Decathlon - wspierasz Putina i jego ludobójstwo w Ukrainie

Reklama

śr., 04/13/2022 - 06:03 -- zzz

Spontaniczna akcja Ogólnopolski Bojkot Leroy Merin rozwija się dynamicznie i obejmuje także należącą do Grupy Adeo sieć sklepów spożywczych Auchan. Organizatorzy zawieszają akcję na Wielkanoc, ale po świętach zapowiadają nasilenie protestów - napisały wiadomoscihandlowe.pl.

Organizatorzy Ogólnopolskiego Bojkotu Leroy Merlin informują, że przez całą Polskę przetoczyła się fala ich protestów. Dziękują wszystkim organizatorom i uczestnikom za "kawał dobrej roboty" i podkreślają, że ich działania spotykają się z rosnącym oddźwiękiem medialnym.

"Postanowiliśmy, że w weekend wielkanocny nie będziemy organizować demonstracji w części miast (w tym Warszawie). Wojna w Ukrainie nie zna jednak przerw i już teraz dostajemy sygnały od różnych grup, zwłaszcza ukraińskich, że zamierzają protestować także w świąteczny weekend. Będziemy ich wspierać, nagłaśniając ich wydarzenia na naszej stronie" - ogłasza OBLM.

Masowe groby” i „trup nadziewany kulą” przed świętami w Auchan - Handel  dystrybucja

Aktywiści zapowiadają, że nie zawieszają swojej działalności. Będą w międzyczasie organizować inne formy protestu - "ciekawe niespodzianki dla kierownictwa sieci w Polsce", którzy "nadal nie zajęli jasnego stanowiska w sprawie bestialskiej rosyjskiej inwazji. Nie potępili także francuskiego kierownictwa, które poprzez obecność sieci w Rosji współfinansuje mordowanie ukraińskich cywilów".

Po świętach największa do tej pory kumulacja pikiet i manifestacji?

 

OBLM zachęca wszystkich zwolenników do zgłaszania protestów na po świętach.

"Zależy nam na synchronizacji naszych działań, żeby grupa Adeo odebrała czytelny sygnał - ten protest będzie tylko nabierał na sile. Jeśli chcesz, żeby nasza pikieta zawitała do twojego miasta, zrób pierwszy krok. Odezwij się do nas, a my pomożemy ci zorganizować i zarejestrować wydarzenie przed sklepem Leroy albo Auchan. Jeśli zrobisz to odpowiednio wcześnie, dołączą do ciebie inni. Jesteśmy przekonani, że po świętach nastąpi największa jak do tej pory kumulacja pikiet, manifestacji, happeningów. Walczymy dalej!" - czytamy w odezwie zamieszczonej w mediach społecznościowych.

Masowe groby i rzeź w Buczy na półkach Auchan. Polski aktywista bojkotuje  francuski hipermarket

 

Grupa Adeo kontroluje szereg biznesów należących do francuskich miliarderów, rodziny Mulliez, której własnością są m.in. sieci Auchan, Leroy Merlin czy Decathlon.

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

interia

Polub Plportal.pl:

Reklama