KAS - ZBROJNE RAMIĘ PIS - WSPÓŁCZEŚNI FUNKCJONARIUSZE NKWD

Reklama

śr., 09/01/2021 - 07:29 -- zzz

Pracownicy i funkcjonariusze zbrojnego ramienia PIS - czyli KAS działają pełną parą - podobnie jak w czasach ZSRR działała słynna NKWD. Feliks Dzierżyński byłby dumny. Naloty na mieszkania i lokale, kontrole na granicy, konwojowanie pojazdów, psy tropiące, podsłuchy, rewizje bez nakazu prokuratora, konfiskaty majątków, blokady rachunków. Fiskus sięgnął po władzę nad podatnikiem w stylu państwa totalitarnego. 

Kolejne oprawnienia KAS

Polski Ład rozszerza uprawnienia Krajowej Administracji Skarbowej. Egzekucja należności ma być bardziej skuteczna dzięki tymczasowemu zajęciu ruchomości dłużnika. Do walki z szarą strefą, związaną z nierejestrowaniem sprzedaży na kasach, ma posłużyć nabycie sprawdzające.

Jeśli zaległości podatkowe dłużnika wynoszą ponad 10 tys. zł., podczas kontroli celno-skarbowej funkcjonariusze KAS będą mieli prawo tymczasowo zająć ruchomości. Konfiskata może trwać do 96 godzin od podpisania protokołu przez funkcjonariusza KAS. Odstąpienie od niej będzie możliwe tylko jeśli dłużnik przedstawi dowód, że uregulował daną należność lub że ona nie istnieje. Celem tego rozwiązania jest usprawnienie egzekucji administracyjnej.
Natomiast w ramach walki z szarą strefą, związaną z brakiem rejestracji sprzedaży na kasach fiskalnych, KAS zostanie uprawniona do tzw. nabycia sprawdzającego. Nie jest to forma kontroli podatkowej ani celno-skarbowej - funkcjonariusz KAS sprawdzi po prostu czy sprzedaż została zarejestrowana, dokonując zakupu. Jeśli wykryje nieprawidłowości, wystawi mandat i sporządzi protokół. Dzięki temu skuteczniejsze ma być wykrywanie niewystawiania lub niewydawania paragonu. Nabyty w ten sposób towar będzie podlegać natychmiastowemu zwrotowi.

Nietykalni urzędnicy KAS namaszczeni przez PIS uzyskali uprawnienia, jakie się nie śniły Służbie Bezpieczeństwa za komuny, ponieważ w jednej osobie jest prokuratorem, bo może oskarżać, jest policjantem, bo może przesłuchać i ukarać, jest sędzią, bo rozstrzyga we własnej sprawie. I na końcu jest komornikiem, bo dokonuje egzekucji.

Uzbrojeni po zęby urzędnicy KAS, podobnie jak sowieccy towarzysze z NKWD, mogą kontrolować bez uprzedzenia o każdej porze dnia i nocy i bez żadnych ograniczeń prawnych – również z wykorzystaniem psów tropiących.

Bez żadnych ograniczeń kontrolerzy mogą sprawdzać miejsce przechowywania ksiąg lub „każde istotne dla kontroli miejsce” w tym również mieszkanie kontrolowanego, konkubenta, mieszkanie zaprzyjaźnionej osoby – o ile wszechmocny i bezkarny urzędnik stwierdzi, że zachodzi taka konieczność. Rewizje mogą być prowadzone bez wcześniejszej zgody prokuratora – on wyda ocenę dopiero po fakcie.
W sytuacji, gdy prokurator ostatecznie uzna przeszukanie za bezzasadne, wszystkie zebrane materiały nie będą wykorzystywane w toku postępowania. Jeśli jednak w przeszukanym lokalu czy mieszkaniu kontrolujący znajdą gotówkę, papiery wartościowe, biżuterię, złoto, srebro, platynę lub inne drogocenne rzeczy – zostaną one zabezpieczone, a podatnik będzie musiał udowodnić źródło ich pochodzenia pod rygorem konfiskaty.

 

PIS zamordował wolność gospodarczą

PIS po przejęciu władzy wprowadził bolszewickie prawo, gdzie przedsiębiorcy stali się zwierzyną łowną, a za każde wykroczenie karani są wielomilionowymi karami z pozbawieniem wolności włącznie.

Wprowadzenie reżimu gospodarczego przez duet Morawiecki/Ziobro trwale wystraszył biznes. Polscy i zagraniczni inwestorzy wolą przeczekać "podatkowy stan wojenny" niż ryzykować utratę majątku, bo pod osłoną nocy PIS wprowadza nowe prawo, które zwykle zaczyna obowiązywać o świcie.

Przez minione 6 lata PIS wprowadził ponad 40 podwyżek podatków i opłat, a kolejną kadencję zaczął od... kolejnych podatków - podwyżki podatku akcyzowego i składka ZUS, która wynosi już blisko 1500 zł miesięcznie.

Przypomnijmy:

U schyłku PRL i progu III RP Mieczysław Wilczek oparł życie gospodarcze Polaków na dwóch prostych zasadach: „co nie jest zakazane, jest dozwolone” oraz „pozwólcie działać”. Zaowocowały one eksplozją przedsiębiorczości, która przez kilka lat – od 1989 roku – napędzała polską gospodarkę. Po tych zdroworozsądkowych zasadach, wprowadzonych do polskiej legislacji wraz z “Ustawą z dnia 23 grudnia 1988 r. o działalności gospodarczej” nic nie zostało. PIS zamordował wolność gospodarczą!

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

plportal.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama