CZY NIEDZIELSKI TO PSYCHOPATA? GROZI POLAKOM GRZYWNAMI, KTÓRE BĘDĄ POBIERANE Z KONTA BANKOWEGO

Reklama

wt., 12/29/2020 - 22:43 -- zzz

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że na osoby, które nie zastosują się do zakazu przemieszczania się w Sylwestra będą nakładane kary. Będą pobierane z konta bankowego.

W niedzielę premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej zapewnił, że rząd nie wprowadza w sylwestra godziny policyjnej.

Tymczasem zgodnie z rozporządzeniem rządu od 31 grudnia 2020 r. od godz. 19.00 do 1 stycznia 2021 r. do godz. 6.00 na obszarze Polski przemieszczanie się będzie możliwe wyłącznie w celu wykonywania czynności służbowych lub zawodowych lub wykonywania działalności gospodarczej oraz zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego.

Natomiast we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski był gościem na antenie Radia Zet. Pytany o zakaz przemieszczania się w sylwestra odpowiedział, że według niego w sylwestra nie będzie godziny policyjnej, a jedynie ograniczenia w przemieszczaniu się.

„Będą mandaty, a co więcej, policja po każdej takiej interwencji może sporządzić wniosek o postępowanie administracyjne, które jest prowadzone przez głównego inspektora czy inspektoraty sanitarne” – powiedział.

Szef MZ zwrócił przy tym uwagę, że w postępowaniu administracyjnym, wygląda to tak, że „jest wymierzona kara w wysokości do 30 tys. zł i ona w ciągu siedmiu dni jest egzekwowana z konta bankowego, a dopiero potem przysługuje możliwość odwołania się do sądu administracyjnego”.

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

plportal.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama