Wiadomości

Wraz z nadchodzącym usunięciem abolicji podatkowej urzędnicy będą nakładać kary dla Polaków pracujących za granicą będzie ich dużo i będą wysokie.
Jak donosi Rzeczpospolita, Niemcy wprowadzają wysokie kary za fotografowanie ofiar wypadków i upskirting. W Niemczech ochrona dóbr osobowych ma być rozszerzona na osoby zmarłe. Chodzi o ofiary wypadków, którym nagminnie są robione zdjęcia.
Szersze uprawnienia strażników mogą się przełożyć na wyższe wpływy do samorządowych budżetów. Warunek: funkcjonariusze będą surowo karać za trucie środowiska.
Kobieta która potrzebowała natychmiastowej pomocy medycznej, z powodu stanu zagrażającego jej życiu, zmarła po tym jak atak wirusa ransomware sparaliżował szpital w Duesseldorfie w Niemczech. Kobieta musiała szukać pomocy w bardziej odległym szpitalu
Polska już niedługo bogatsza będzie o trzy wyspy, które powstają na akwenach zalewów, a udział w wyborze ostatecznych ich nazw może wziąć każdy.
Jak donosi polski oddział niemieckiego portalu "Deutsche Welle", mimo wielokrotnych zapowiedzi wygaszania energetyki węglowej przez władze w Niemczech, właśnie powstaje tam kolejna kopalnia odkrywkowa.
- We wtorek Jarosław Kaczyński nas zlekceważył. A nie jestem taka zła, na jaką wyglądam. Nigdy nie zrobiłabym krzywdy swojemu rozmówcy. Przyrzekam też, że już nigdy nikogo nie nagram. A jeśli się i tego boją, to mogę oddać telefon i torebkę. Porozmaw
Według danych Johns Hopkins University, na świecie jest już ponad 30 mln chorych na Covid-19. Zmarło 943.515osób.
Globalna grupa hakerska znana jako APT41 została oskarżona przez władze Stanów Zjednoczonych o ataki na serwery firmowe w celu żądania za nie okupu, włamywanie się do sieci rządowych oraz szpiegowanie aktywistów z Hong Kongu.
Osoby, które produkują prąd z paneli słonecznych nie będą już musiały prowadzić ewidencji i słać deklaracji do fiskusa. Ten męczący obowiązek zniknie wraz z nowelizacją ustawy o podatku akcyzowym. Nie dopełniała go zresztą większość prosumentów.
Sejm uchwalił w czwartek ustawę, która poszerza krąg uprawnionych do zwolnienia z podatku od spadków i darowizn. Do zwolnienia będą mieć prawo m.in. wychowankowie rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka.
Według Monitora Sądowego i Gospodarczego, do końca lipca br. upadło w Polsce 391 firm, w tym aż 97 z branży handlowej. Rok temu o tej porze było to 351 firm - informują wiadomoscihandlowe.pl. Różnica faktycznie jest niewielka, ale wynika wyłącznie z
W dyskusji o progresji podatkowej, za sprawą której nie można uprościć systemu podatkowego, pojawił się argument, że różnice w dochodach są niesprawiedliwe, bo są kwestią przypadku i szczęścia. Bo przez przypadek dziedziczymy jakiś zestaw genów, rodz
Urzędnicy w Louisville w stanie Kentucky zgodzili się zapłacić 12 milionów dolarów rodzinie Breonny Taylor, czarnej kobiety, która została zabita w swoim domu przez policję.
Dym z pożarów pustoszących większość zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych rozprzestrzenił się na wschód kraju, powodując smog nad Nowym Jorkiem i Waszyngtonem.

Strony

Reklama