Sony sprzedaje Amazonowi prawa do dystrybucji swojego nowego filmu animowanego

Reklama

czw., 09/09/2021 - 12:28 -- MagdalenaL

Ostatni film animowany Sony pt. Hotel Transylwania w kinie. Źródło: Sarunyu L / shutterstock

Sony Pictures zamierza sprzedać prawa do dystrybucji Hotelu Transylwania 4 – najnowszej części popularnej serii filmów animowanych – firmie Amazon za 100 mln dolarów. Według artykułu w serwisie informacyjnym „Variety”, Sony chce zrezygnować z kinowej premiery filmu i zamiast tego udostępnić go na platformie Amazon Prime Video.

Trylogia Hotelu Transylwania zarobiła do tej pory na całym świecie 1,3 mld dolarów przy łącznym budżecie 230 mln dolarów. W związku z rozprzestrzenianiem się wysoce zakaźnego szczepu delta koronawirusa i brakiem licencjonowanej szczepionki dla osób poniżej 12 roku życia, oczekuje się, że filmy dla dzieci stracą dużą część swoich przychodów.

Sony wydało na Hotel Transylwania 4 około 75 mln dolarów i straciłoby sporo pieniędzy, gdyby film został anulowany. Jak podaje „Variety”, Sony zachowa prawo do wydawania filmu na DVD i Blu-ray, a także prawo do emisji w telewizji i pokazywania go w Chinach.

Sony jest jedyną dużą amerykańską wytwórnią filmową, która nie posiada własnej usługi dystrybucyjnej. W kwietniu tego roku firma ogłosiła, że podpisała umowę z Netflixem na dystrybucję swoich filmów w USA i od początku 2022 roku filmy te będą dostępne na platformie tuż po swoich premierach w kinach. Zamiast brać bezpośredni udział w wojnie streamingowej, Sony wolało całkowicie się z niej wycofać i generować przychody poprzez sprzedaż swoich projektów stronom trzecim.

Ostatnimi czasy Sony udostępniło do streamingu filmy, które miały zadatki na bycie kinowymi hitami, takie jak Świąteczny szok, Ojcostwo z Kevinem Hartem czy Misja Greyhound z Tomem Hanksem. W świecie sprzed pandemii Hotel Transylwania 4 również miałby duże szanse na stanie się hitem. Z perspektywy Amazona, zakup praw do dystrybucji tej animacji może okazać się bardzo zyskownym zagraniem.

 

Autor: 
Scott Mendelson tłum. Alicja Nowak
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama