Elvis Presley „bał się swojej seksualności” podczas swoich najtrudniejszych lat, wyznał Brando

Reklama

czw., 08/11/2022 - 14:35 -- MagdalenaL

Ikoniczny hollywoodzki aktor Marlon Brando przez lata miał bliską relację z Elvisem Presleyem, ale obaj przez całe życie prowadzili bardzo osobiste i bardzo tajne rozmowy z kobietą o imieniu Carmen Montez, jak wynika z książki autora Gary'ego Lindberga.

Brando on Elvis: In His Own Words publikuje po raz pierwszy tajne listy Brando wysyłane do Montez przez całe lata 60. i 70. Montez była najwyraźniej przyjaciółką korespondencyjną i redaktorką rubryki porad osobistych zarówno Elvisa, Brando, jak i kilku innych gwiazd Hollywood na przestrzeni lat.

Jeden z listów Brando do Montez opisywał szczegółowo jego zmartwienie o Elvisa w lutym 1969 roku.

Brando napisał do Montez, że „wyglądało to tak, jakby Elvis naprawdę nie miał ochoty z nikim rozmawiać”.

List ten pojawił się po twierdzeniach, że Elvis został brutalnie zaatakowany przez nieznanych napastników - podejrzanych członków gangu, którzy próbowali go porwać. 

Powiedział: „Wiem, że jest tam zamknięty w domu i wiem, że dostał notatkę, którą zostawiłem, ale nie odpowiedział. Nie sądziłem, że Pris [Priscilla] dotrze do niego tym razem. To znaczy, że wejdzie mu w skórę. Zwłaszcza, że tak go wkurzyła w Memphis”.

Brando posunął się do krytyki ówczesnej żony Elvisa, Priscilli Presley, za to, że nie wspierała męża podczas jego trudów.

W liście Brando nawiązał do kłótni Priscilli i Elvisa w ostatnich miesiącach. Zauważył, jak ona „mogła być tą jedyną”, która pomogła mu uporać się z traumą z przeszłości.

Brando dodał: „On dopiero zaczął odnajdywać się jako mężczyzna. A cierpliwa, wyrozumiała żona mogła zdziałać cuda”.

Aktor zasugerował, że Elvis mógł zamiast tego znaleźć ukojenie w innej kobiecie. Podczas gdy w przeszłości zdradzał żonę – przede wszystkim z aktorką Ann-Margret – Brando zauważył, że gwiazda „nie miała już tego w sobie”.

„Teraz Elvis częściowo z moralności, a częściowo ze strachu, nie zwróci się do innej kobiety i wydaje się, że boi się innych mężczyzn”.

Na koniec dodał, że wierzy, iż Elvis wątpi we własną seksualność. 

Brando pisał: „Jest podsycany wewnątrz, aż boi się samego siebie. Czasami myślę, że obawia się, że jest utajonym homoseksualistą”.

Podczas gdy niektórzy kwestionowali ważność tych odręcznych listów, wydawca Calumet Editions twierdzi, że mają dowód na to, że artykuły są autentyczne.

Aktor Ojca Chrzestnego wiedział wszystko o eksperymentowaniu seksualnym z innymi mężczyznami.

Autor William J Mann napisał o życiu Brando w biografii The Contender. W ramach tego tomu ujawnił, że Brando miał wiele seksualnych relacji z mężczyznami, jak i kobietami w ciągu swojego życia.

„Kiedy budził się rano pierwszą rzeczą, o której myślał, było: „Kogo zamierzam dzisiaj przelecieć?”, nawet jeśli obok niego spała kobieta”, Mann napisał o Brando.

Mann dodał, że Brando „dorywczo sypiał z mężczyznami” podczas pobytu w akademii wojskowej Shattuck.

Napisał: „Związek nie był niczym nadzwyczajnym; seksualne igraszki między kadetami w szkołach wojskowych nie były rzadkością”.

Sam Brando powiedział kiedyś: „Powiedzmy sobie; seks nie ma płci”.

Więc wtedy, mogło chodzić o „utajoną" seksualność Elvisa. Presley urodził się i wychował w tradycyjnej chrześcijańskiej rodzinie, a przez całe lata 50. i 60. był wykorzystywany jako symbol seksu dla kobiet, więc być może nie miał okazji do odkrywania własnych pragnień. 

Brando nie był pierwszą osobą, która przez lata komentowała seksualność Elvisa.

Gerald Peters, szofer i bliski przyjaciel Elvisa, opisał Króla jako „mężczyznę dla mężczyzny”.

Nawiązał również do dwuznacznej seksualności gwiazdora, dodając: „Chociaż kochał Priscillę bardzo, wolał towarzystwo mężczyzn”. Podkreślił również, jak bardzo Elvis uwielbiał spędzać czas ze swoją liczną świtą męskich przyjaciół: Memphis Mafia.

Biografka Elvisa, Kathleen Tracy, twierdziła również, że Król czasami prosił swojego najlepszego przyjaciela, aktora Nicka Adamsa, aby został u niego na noc. Adams jest najbardziej znany z tego, że miał romans z ikoniczną gwiazdą Jamesem Deanem.

Autor: 
Callum Crumlish | Tłumaczenie: Klaudia Bredlak
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama