Disney zapowiada remake filmu Kevin sam w domu

Reklama

wt., 08/13/2019 - 13:11 -- koscielniakk

Grupa Disney postanowiła wyprodukować nową wersję niektórych klasyków Foxa. Wśród nich, kultowy film z Macaulayem Culkinem, ale także „Trzynastka” oraz „Noc w muzeum”.

Disney przygotowuje się do rozbudowania swojej platformy streamingowej. Katalog wytworni Disney +, konkurenta dla platform Netflix oraz Amazon Prime Video, zostanie opublikowany w Stanach Zjednoczonych, już pod koniec listopada. Podczas konferencji prasowej Bob Iger, prezes Walt Disney Company, ogłosił, że Kevin sam w domu powróci w nowej wersji.

Jak się okazuje, świąteczny klasyk z 1990 roku, w reżyserii Chrisa Colombusa (Mrs. Doubtfire, Harry Potter 1 do 3), przedstawiający przygody młodego Kevina (Macaulay Culkin) doczeka się swojego remake’u. Pozostawiony sam w domu na święta Bożego Narodzenia, musiał zmierzyć się z „Mokrymi bandytami”, dwoma włamywaczami, którzy postanowili włamać się do jego domu. Dokładna forma filmu nie jest jeszcze znana, podobnie jak innych filmów 21st Century Fox, zakupionego przez Disney: Noc w muzeum, Trzynastka, Dziennik cwaniaczka, których nowe wersje również niedługo zobaczymy.

Disney już od pewnego czasu zajmuje się „odradzaniem” klasyków kinematograficznych, a szczególnie starych kreskówek, takich jak Kopciuszek, Księga dżungli, Piękna i bestia, Dumbo, Aladyn, Król Lew, Mulan..., tym razem jednak w obsadzie prawdziwych aktorów.

Oprócz planowanych remake’ów, Disney + zaproponuje również filmy i seriale z bohaterami Marvela i Star Wars’ów, cieszących się ogromnym sukcesem. Już po pierwszym roku platforma oferować będzie 7500 odcinków telewizyjnych, 25 seriali, w tym 9 oryginalnych, ponad 100 najnowszych filmów i 400 filmów uznanych za „klasykę”.

By zobaczyć najnowszy film, trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość. Jak narazie nie podano żadnej daty pojawienia się remaku.

 

Autor: 
Tłum. Patrycja Puszkar
Źródło: 

lefigaro.fr

Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama