Kultura POP na poważnie

Reklama

sob., 04/06/2019 - 20:23 -- koscielniakk

Czy o kulturze popularnej można rozmawiać poważnie? Studenci UWr udowadniają, że tak.

Analizowanie komiksów pod kątem atmosfery społecznej, w której powstały? Spojrzenie na tytuły keypopowych piosenek z perspektywy językowej? Dla członków Stowarzyszenia Badaczy Popkultury Trickster to standard. Studenci różnych kierunków spotykają się regularnie, żeby zgłębiać tajemnice kultury popularnej.

Ktoś mógłby powiedzieć: po co? Czy trzeba tyle myśleć? Czy kultury nie można po prostu odbierać? Oczywiście można. Nie jest to jednak jedyna droga. Zastanawiając się nad tym, co podają nam producenci, można nie tylko nabyć wiedzę, ale też dobrze się bawić.

Czy kultura popularna to dobry materiał do analizowania? Czy jest tam o czym myśleć? Widocznie tak, skoro spotkania z cyklu Kultura Niewysoka odbywają się od lat i wciąż pojawiają się nowe tematy. Kultura popularna jest dziś ogromną siłą. Stanowi także bardzo szerokie zjawisko. Film, komiks, muzyka, gry komputerowe to tylko niektóre z jej przejawów. Tak wielkie i różnorodne pole do badań szkoda by było przegapić. Jeżeli także tak myślisz i chcesz dowiedzieć się więcej, tricksterzy czekają na Facebooku pod hasłem @stowarzyszenie.trickster. Może warto dołączyć albo zainspirować się i stworzyć podobną działalność gdzieś poza Wrocławiem?

Autor: 
Agnieszka Migacz
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama