Uroczyste koncerty i festiwale folklorystyczne- tak Rosjanie obchodzą Dzień Rosji

Reklama

pon., 06/18/2018 - 19:46 -- Anonim (niezweryfikowany)

Dziś w całym kraju trwają obchody jednego z głównych świat państwowych- Dnia Rosji. Dokładnie 28 lat temu, 12 czerwca została przyjęte deklaracja suwerenności. Związane z tą datą uroczystości odbywają się we wszystkich regionach: główne uroczystości mają miejsce w Moskwie na Pokłonnej Górze, Placu Twerskim i oczywiście w samym centrum stolicy.

 

 

 

W samym centrum Moskwy na Placu Rewolucji cały dzień będą odbywać się uroczyste koncerty. Obok znajduje się boisko, gdzie można grać w siatkówkę plażową. Podobne boiska znajdują się w całym mieście. W końcu program uroczystości obejmuje nie tylko centrum, ale także parki, w których zostały zaplanowane warsztaty i wycieczki po mieście.

Tematem dzisiejszego święta jest „Moskwa przez pryzmat epok”. Nie jest to przypadek- w końcu tuż przed rozpoczęciem Mistrzostw świata w piłce nożnej FIFA 2018 w Rosji w mieście przebywa wielu obcokrajowców. Wielkie piłkarskie święto rozpoczyna się już za 2 dni, dlatego by goście stolicy zdążyli lepiej poznać historię Moskwy i Rosji organizatorzy specjalnie przygotowali program historyczny.

Na razie pogoda jest dobra, jest słonecznie i bardzo ciepło. Chociaż według prognoz możliwy jest deszcz. Ale będziemy mieć nadzieję, że nic nie zepsuje świątecznych nastrojów. Wieczorem na Placu czerwonym odbędzie się koncert na cześć Dnia Rosji, który zakończy się około godziny 22 pokazem fajerwerków

 

 

.

Uroczyście i z rozmachem dzisiejsze święto odbywa się w całym kraju. We Władywostoku odbył się koncert i wystawa uzbrojenia wojskowego, działały też punkty, w których można było zapisać się do zawodowej armii. U brzegów Wyspy Rosyjskiej surferzy ustawili się w słowo „Ruś”. W Chabarowsku zorganizowano fleshmob- wszyscy uczestnicy mieli na sobie koszulki w kolorach rosyjskiej flagi. Oprócz tego w mieście odbył się mecz piłkarski na wesoło. Zagrały maskotki - symbole zawodów, których gospodarzem był Chabarowsk.

Autor: 
Daria Druzhina/Tłum. Agata Bossy
Źródło: 

1tv,ru

Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama