Nie żyje Stephen Hawking. Miał 76 lat

Reklama

śr., 03/14/2018 - 16:58 -- Anonim (niezweryfikowany)

Słynny brytyjski astrofizyk zmarł w środę w wieku 76 lat. Od lat cierpiał na stwardnienie zanikowe boczne.

 

 

O jego śmierci poinformowała rodzina. - Jesteśmy pogrążeni w głębokim smutku śmiercią naszego uwielbianego ojca. Był wielkim uczonym i niezwykłym człowiekiem którego spuścizna przetrwa wiele lat - napisały jego dzieci Lucy, Robert i Tim w oświadczeniu opublikowanym przez Press Association.

StephenHawking był m.in. profesorem matematyki i fizyki teoretycznej na Uniwersytecie Cambridge. Jednym z jego największych osiągnięć jest kwantowa teoria ciążenia. Największą popularność przyniosła mu jednak popularnonaukowa książka "Krótka historia czasu" z 1988 roku, która rozeszła się w 10 mln egzemplarzy na całym świecie.

Hawking był częściowo sparaliżowany i poruszał się na wózku inwalidzkim, a ze światem porozumiewał się za pomocą syntezatora mowy. Ze stwardnieniem zanikowym bocznym, zmagał się od przeszło 50 lat. Internauci z całego świata składają rodzinie zmarłego kondolencje. Szybko dostrzeżono, że Hawking zmarł w rocznicę urodzin Alberta Einsteina. 14 marca obchodzony jest także dzień liczby Pi.

 

 

 

Autor: 
------------
Źródło: 

wp.pl

Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama