Nie żyje Marie Fredriksson, wokalistka kultowego duetu Roxette

Reklama

wt., 12/10/2019 - 13:17 -- Anonim (niezweryfikowany)

Szwedzka piosenkarka, kompozytorka, członkini zespołów Strul, Mamas Barn oraz oczywiście Roxette - Marie Fredriksson, odeszła po długiej walce z nowotworem. Miała 61 lat. Wiadomość o jej śmierci podały szwedzkie media.

Szwedzka piosenkarka, kompozytorka, członkini zespołów Strul, Mamas Barn oraz oczywiście Roxette - Marie Fredriksson, odeszła po długiej walce z nowotworem. Miała 61 lat. Wiadomość o jej śmierci podały szwedzkie media.

Marie Fredrikkson przegrała z nowotworem

W roku 2002 u Marie Fredriksson wykryto guza tylnej części mózgu, w związku z czym musiała przejść intensywne leczenie w Karolinska Hospital w Sztokholmie. W czasie trwania choroby zniosła miesiące chemioterapii i serie napromieniania. Pomimo szybkiego leczenia, natychmiastowej, udanej operacji, Marie doznała trwałego uszkodzenia mózgu. Straciła przez to zdolność czytania, liczenia, a także doznała paraliżu prawej strony ciała i częściowej utraty wzroku w prawym oku.

Dwa lata później powróciła z nową płytą "The Change" oświadczając, że jest już w pełni zdrowa. 

Jakiś czas temu problemy powróciły. Po kilku koncertach w RPA, kiedy Marie nie była w stanie normalnie poruszać się po scenie, w sposób do jakiego nas przyzwyczaiła, lekarze zalecili jej odpoczynek i odwołanie zaplanowanej na lato trasy koncertowej, którą duet miał świętować 30 lat pracy i promować najnowszą płytę "Good Karma". 

 

Wokalistka Roxette nie żyje

Marie Fredriksson zmarła 10 grudnia 2019 roku po wieloletniej walce z chorobą. Miała 61 lat. O jej śmierci poinformowały szwedzkie media.

Na zawsze zapamiętamy ją jako energiczną, pełną pasji wokalistkę kultowego duetu Roxette.

 

Fredrikkson była wokalistką kultowego Roxette

Ich kariera rozpoczęła się w 1986 roku, od wydania singla "Neverending Love", a debiutancki album zatytułowany "Pearls Of Passion" zapowiadał narodziny nowego superduetu w Szwecji.

Podczas 30-letniej kariery, Marie Fredriksson i gitarzysta Per Gessle wydali wspólnie 10 albumów studyjnych. Mają na koncie ponad 60 milionów sprzedanych albumów i około 25 milionów singli

Roxette potocznie nazywane jest "współczesną ABBĄ".

Autor: 
-------------
Źródło: 

RMF.FM

Dział: 
video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama