Najpopularniejsze tradycje weselne w Niemczech

Reklama

czw., 04/25/2019 - 16:55 -- Anonim (niezweryfikowany)

Rzucanie bukietem ślubnym

Jako panna młoda już nie możesz się doczekać - rzucanie bukietem ślubnym! Jedna z najbardziej znanych i popularnych tradycji. Panna młoda stoi plecami do wszystkich niezamężnych gości weselnych i rzuca swój bukiet ślubny przez ramię w tłum. Wkrótce potem radosny krzyk szczęśliwca. Następna panna młoda jest wybrana. Przynajmniej jeśli wierzyć temu zwyczajowi.

Polterabend - odłamki przynoszą szczęście

Czy kiedykolwiek chciałeś rzucać talerzami? Następnie przyjęcie weselne stanowi ku temu doskonałą okazję. Świętuj z przyjaciółmi i rodziną na kilka dni przed ślubem. Czy to porcelana, ceramika, czy stary zlew ceramiczny - pozwól mu dźwięczeć i brzęknąć! Odłamki przynoszą szczęście młodej parze. Aby nabrać nastroju do wspólnego życia, przyszła para młoda musi razem zmieść bałagan. Ale uwaga: nie rzucaj szkłem! To przynosi pecha.

 

Zatroszcz się o hałas przy samochodzie weselnym

Czy też słyszysz ten hałas? To mogą być tylko świeżo upieczeni małżonkowie. Popularnym zwyczajem ślubnym jest wiązanie puszek do samochodu pary młodej, tak aby odjechać z turkotem. Często małżonkom towarzyszą też trąbiące samochody - każdy więc wie, kto właśnie się ożenił!

 

Porwanie panny młodej - i już jej nie ma

Kto szuka, ten znajduje - tego właśnie życzymy panu młodemu. Przyjaciele pana młodego uprowadzają pannę młodą. A on? Po prostu dostaje kilka wskazówek i ma nadzieję na ponowne odnalezienie panny młodej. Uprowadzenie zwykle kończy się w pobliskiej restauracji. Oblubieniec może ponownie trzymać żonę w ramionach dopiero, gdy spełni jej życzenia - często ku rozbawieniu obecnych.

 

Obsyp ryżem nowożeńców

Po ceremonii ślubnej przyjaciele i rodzina chętnie obsypuje młodych ryżem. To nie tylko pięknie wygląda na zdjęciach, ale ma również głębsze znaczenie - symbolizuje płodność panny młodej i pana młodego. Obecnie ryż jest często zastępowany konfetti lub płatkami, aby para nie musiała wyczesywać ziarenek z fryzury.

 

Przenoszenie przez próg

Kiedy panna młoda chce wejść do nowego domu, według starych przesądów złe duchy czają się pod progiem - ponieważ żałują pannie młodej jej szczęścia. Dlatego pan młody musi ją chronić i przenieść przez próg. Wtedy już nic nie stoi na przeszkodzie ich szczęściu!

 

Licytacja obuwia ślubnego

Popularnym zwyczajem jest kradzież buta pani młodej, który zostaje następnie symbolicznie wylicytowany. Najpierw goście weselni, a na końcu pan młody składają swoje oferty w pantofelku. Zebrane pieniądze przynoszą korzyści młodej parze - a panna młoda odzyskuje swoje obuwie.

 

Dzieci kwiatów

Dzieci z kwiatów eskortują świeżo poślubioną parę z kościoła i przyozdabiają ich drogę płatkami. Tradycja głosi, że świeży zapach płatków przyciąga boginie płodności, które obdarowują parę młodą licznym potomstwem. Oczywiście dzieci są również bardzo szczęśliwe, mogąc odgrywać szczególną rolę w kościele.

 

Autor: 
Vivien Bua/Tłum. Katarzyna Paczka
Źródło: 

hochzeitsplaza.de

Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama