Michael Schumacher : dokument w kinach już w grudniu

Reklama

czw., 05/16/2019 - 15:26 -- Anonim (niezweryfikowany)

Jak podała do wiadomości ekipa filmowa i menadżerka sportowca, dokument o życiu światowej sławy niemieckiego kierowcy rajdowego Formuły 1 Michaelu Schumacherze wejdzie na ekrany kin w grudniu tego roku.

Film „Schumacher“ wyemitowany zostanie 5 grudnia, najpierw w kinach niemieckich i szwajcarskich, a potem prawdopodobnie w innych krajach europejskich.

Na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Cannes, pokazany zostanie trailer „Schumachera“.

Widzowie obejrzą nie publikowane dotąd zdjęcia z rodzinnego archiwum sportowca, niestety żadnych ukazujących kierowcę po wypadku narciarskim w 2013 roku.

W rozmowie o Michaelu Schumacherze bierze udział jego żona Corinna, dzieci Gina- Maria i Mick (odnoszący sukcesy jako kierowca F2) oraz ojciec sportowca i rywale z toru wyścigowego.

„Wyjątkowa kariera Michaela zasługuje na uczczenie”, mówi menadżerka Schumachera Sabine Kehn.

Najlepszy kierowca Formuły 1 wszech czasów

Jako pierwszy otrzymał pięć tytułów z rzędu.

Najlepszy kierowca Formuły 1 wszech czasów, siedmiokrotny mistrz świata kierowców Formuły 1, zwycięzca 91. wyścigu Grand Prix, zdobywca rekordu świata Formuły 1. Wycofał się w 2012 roku po wyścigach w Formule 1 o Wielką Nagrodę Brazylii.

29 grudnia 2013 roku Michael Schumacher doświadczył bardzo ciężkiego wypadku narciarskiego w Alpach Francuskich. Uderzył głową w skałę i trzeba go było przetransportować helikopterem do szpitala w Grenoble.

Miesiącami utrzymywany był w śpiączce farmakologicznej.

W czerwcu 2014 roku wybudził się, ale był sparaliżowany. Po leczeniu odbytym w szpitalach w Grenoble i Lozannie, od września 2014 roku porusza się na wózku inwalidzkim. Nie ma wiarygodnych informacji o jego aktualnym stanie zdrowia.

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

Agencija

Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama