Złodziej kradnie samochód niepełnosprawnej kobiecie w Gladwin

Reklama

śr., 07/06/2022 - 19:40 -- MagdalenaL

Kiedy Terressa Carson otrzymała telefon od męża z informacją, że ich biały Ford Focus z 2009 r. został skradziony, myślała, że żartuje.

Jednak tak nie było. Samochód zniknął, razem z chodzikiem Carson, dokumentami medycznymi, naklejką inwalidzką i portfelem męża z ostatnią wypłatą.

„Kto kradnie samochód osoby niepełnosprawnej?” – powiedziała Carson z Gladwin.

Carson zadzwoniła do Jim's Automotive NAPA w Gladwin, gdzie pracuje jej mąż, prosząc go o przyniesienie do domu kilku paczek. Mąż zabrał je do samochodu i wrócił do sklepu, aby zabrać jeszcze parę innych przedmiotów.

Kiedy wrócił do samochodu, już go nie było.

Po złożeniu doniesienia w biurze szeryfa hrabstwa Gladwin para wymieniła zamki w drzwiach i zastrzegła swoje karty kredytowe i bankowe oraz dane rejestracyjne samochodu na wypadek, gdyby złodziej próbował go sprzedać.

Dla Carson, która po wypadku samochodowym w zeszłym roku została trwale niepełnosprawna, samochód oznaczał dla niej wolność po tym, jak w wyniku wypadku złamała nogę, stopę i żebra.

Małżeństwo ma inny samochód, ale zaginione auto było tym, do którego Carson mogła łatwo wsiąść i wysiąść przy pomocy chodzika.

Nie rozumie, dlaczego ktoś miałby ukraść samochód, który ma ponad 200 tys. mil przebiegu i jest zardzewiały.

„Nie rozumiem, dlaczego oni go chcieli” – powiedziała. „Chciałabym, żeby go po prostu oddali albo przynajmniej zwrócili moje rzeczy”.

Carson prosi każdego, kto ma jakieś informacje, o kontakt z organami ścigania. Powiedziała, że naklejka dla inwalidów nosi numer C265 i traci ważność w sierpniu 2026 roku. W dolnej części drzwi jest widoczna rdza. Ma nadzieję, że ktoś może miał dzwonek do drzwi, który zarejestrował jakąś aktywność lub ktoś coś widział. Skontaktuj się z biurem szeryfa hrabstwa Gladwin pod numerem telefonu (989) 4269284.

Autor: 
Autor: Tereasa Nims / Tłumaczenie: Anna Pawlikowska
Polub Plportal.pl:

Reklama