ZESTRZELENIE UKRAIŃSKIEGO SAMOLOTU MOGŁO BYĆ AMERYKAŃSKO-IZRAELSKĄ PROWOKACJĄ

Reklama

ndz., 01/19/2020 - 13:36 -- zzz

Twierdzenie, że generał dywizji Qassem Soleimani był „terrorystą” i bez dowodów oskarżano go o przeprowadzenie ataków, które zabiłby setki Amerykanów, okazało się kłamstwem, więc dlaczego mielibyśmy wierzyć w cokolwiek innego związanego z ostatnimi wydarzeniami w Iranie i w Iraku? 

Co wydarzyło  się z ukraińskim samolotem, który został zestrzelony w Iranie?

Ukraine International Airlines Flight 752 w Airport Teheranu rankiem 8 stycznia został zestrzelony ze 176 pasażerami przez irańską obronę powietrzną. 

Cyberatak USA lub Izraela?

Irańska obronna powietrzna były w najwyższej gotowości obawiając się amerykańskich ataków, po tym, jak USA zamordowały Soleimaniego. 

Pomimo napięć i eskalacji rząd irański nie zamknął przestrzeni powietrznej kraju. Cywilne loty pasażerskie wciąż odlatywały i to był na pewno błąd w ocenie władz lotniska. W niewytłumaczalny sposób cywilne samoloty nadal startowały i lądowały nawet po zestrzeleniu lotu 752.

To, co wydaje się przypadkiem złych osądów i ludzkich błędów, zawiera jednak pewne elementy, które wymagają jeszcze wyjaśnienia. Zanim uderzył Irański pocisk w ukraiński samolot, Amerykanie lub Izrael przeprowadzili operację zagłuszania, a sam transponder w samolocie został wyłączony i zatrzymał swoją pracę przekazywania (swój - obcy) na kilka minut przed tragedią. Wystąpiły również problemy z siecią komunikacyjną dowództwa obrony powietrznej.

Elektroniczne zagłuszanie pochodzące z nieznanego źródła oznaczało, że system obrony powietrznej został ustawiony na obsługę ręczną. Operator musiał dokonać szybkiej oceny sytuacji, w której miał tylko chwilę na reakcję. Wyłączenie transpondera, który automatycznie sygnalizowałby operatorowi, że ​​samolot był cywilny, zamiast tego automatycznie wskazał, że jest wrogi. W tej sytuacji operator został poinformowany o możliwości nadlatujących amerykańskich pocisków i w tym momencie zostały wystrzelone pociski przeciwlotnicze.

Dwa pociski pochodziły z rosyjskiego systemu oznaczonego SA-15 przez NATO i nazwanego Tor przez Rosjan. Osiem pocisków jest zwykle montowanych na pojeździe gąsienicowym. System obejmuje zarówno radar do wykrywania i śledzenia celów, jak i niezależny system uruchamiania, który obejmuje funkcjonalność systemu Identification Friend lub Foe (IFF) zdolnego do odczytywania znaków wywoławczych i sygnałów transpondera w celu zapobiegania wypadkom. Biorąc pod uwagę to, co wydarzyło się tego ranka w Teheranie, można przypuszczać, że coś lub ktoś celowo ingerował zarówno w irańską obronę powietrzną, jak i transponder w samolocie, być może w ramach próby stworzenia wypadku lotniczego, który można by potem przypisać rządowi irańskiemu.

System obrony Tora SA-15 stosowany przez Iran ma jedną poważną lukę. Może być zhakowany lub „sfałszowany”, pozwalając intruzowi na podszywanie się pod legalnego użytkownika i przejęcie kontroli. Marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych i siły powietrzne podobno opracowały technologie, „które mogą oszukiwać wrogie systemy radarowe fałszywymi i zwodniczo poruszającymi się celami. Oszukiwanie systemu oznacza także oszukiwanie operatora. Guardian również niezależnie poinformował, w jaki sposób wojsko Stanów Zjednoczonych od dawna rozwija systemy, które mogą z daleka sterować elektroniką wrogiego kraju.

Tej samej technologii można oczywiście użyć do zmiany lub nawet zamaskowania transpondera w cywilnym samolocie w taki sposób, aby wysyłać fałszywe informacje o tożsamości i lokalizacji. Stany Zjednoczone dysponują cybernetycznym i elektronicznym systemem walki zarówno w celu zablokowania, jak i zmiany sygnałów odnoszących się zarówno do transponderów samolotów, jak i do irańskiej obrony powietrznej.

Izrael prawdopodobnie ma taką samą zdolność. 

Joe Quinn z Sott.net odnotowuje również interesującą historię w tych zdjęciach i materiałach wideo , które pojawiły się w „ New York Times”, pokazując wystrzelenie irańskiego pocisku, zderzenie z samolotem i pozostałości po katastrofie, w tym pocisk. Pojawiły się one w dniu 9 stycznia TH , na koncie Instagram o nazwie "Rich Kids of Teheran ”. Quinn pyta jak Rich Kids zdołał nagrać, co wydarzyło się na obrzeżach miasta (niedaleko lotniska] o 6 rano 8 stycznia), czyli w czasie, gdy pocisk trafił w ukraiński samolot pasażerski…? 

Po połączeniu tych zaskakujących zbiegów okoliczności i możliwości elektronicznej wojny - wszystko to sugeruje, że prowokacja amerykańskich i izraelskich służb była z góry zaplanowana, a samo zabójstwo Soleimaniego, który był pogromcą ISIS było tylko częścią misternej gry. 

W nieoczekiwany sposób w Iranie doszło także do zamieszek po zestrzeleniu samolotu, obwiniając rząd za jego nieudolność. Niektórzy ludzie na ulicy wyraźnie wzywają do celu, o który długo dążyli Stany Zjednoczone i Izrael - zmiana rządów na marionetki. 

Teraz Iran, który był powszechnie postrzegany jako ofiara zabójstwa Soleimaniego, jest obecnie przedstawiany w wielu międzynarodowych mediach za agresra, który zestrzelił pasażerski samolot. 

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

ahtribune.com

Zagłosowałeś na opcję 'w górę'.
Polub Plportal.pl:

Reklama