Były inżynier Boeinga przyznaje, że „moja rodzina nigdy nie poleci na 737 Max”

Reklama

wt., 08/13/2019 - 07:23 -- zzz

Ponieważ problemy, które mogą się zdarzyć podczas lotu w Boeing 737 MAX, nie zostały w pełni wyeliminowane moja rodzina nigdy nie poleci tym samolotem - powiedział inżynier mechanik Boeinga.

Adam Dickson, który pracował dla amerykańskiego producenta przez 30 lat i kierował zespołem inżynierów pracujących nad samolotem, zaktualizowaną wersją popularnego samolotu 737, powiedział BBC, że linia produkcyjna dla MAX jest niedofinansowana. „Z pewnością widziałem brak wystarczających zasobów do wykonania całej pracy” - powiedział dla Panoramy .

Odnosząc się do nowej technologii MCAS wprowadzonej w MAX, Dickson powiedział dalej: „Moja rodzina nie poleci na 737 Max. Przeraża mnie widok tak poważnego incydentu z powodu systemu, który nie działał poprawnie lub dokładnie.

Boeing zaprzecza

„Samolot przechodzi obecnie intensywne testy i oceny zarówno przez producenta z Seattle, jak i Federalną Administrację Lotniczą (FAA), w następstwie dwóch podobnych awarii - jednej w marcu w Etiopii, a drugiej w Indonezji w październiku ubiegłego roku - która pochłonęła setki ofiar. Dochodzenia w sprawie obu wypadków są nadal w toku.

Co jest nie tak z 737 MAX?

W ubiegłym miesiącu zidentyfikowano nowe „potencjalne ryzyko” w samolocie - zaktualizowaną wersję 737, jednego z najlepiej sprzedających się samolotów w historii - dotyczącego zdolności pilotów do przywrócenia kontroli, jeśli zautomatyzowany system obsługi lotów popchnie samolot w dół.

Obecnie Boeing już dziewięć miesięcy próbuje wprowadzić poprawki, mając nadzieję, że aktualizacja oprogramowania przywróci zaufanie do samolotu.

W następstwie katastrofy Ethiopian Airlines w marcu okazało się, że piloci zarejestrowali liczne skargi i obawy dotyczące MAX , zgłaszając problemy w bazie danych bezpieczeństwa lotniczego utworzonej przez NASA.

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

news.yahoo.com

Polub Plportal.pl:

Reklama