FRANCJA: PROTEST "ŻÓŁTYCH KAMIZELEK". FOTOREPORTER STRACIŁ RĘKĘ OD GRANATU POLICYJNEGO

Reklama

sob., 02/09/2019 - 17:32 -- zzz

Jeden z uczestników odbywającej się w sobotę w Paryżu kolejnej demonstracji "żółtych kamizelek" stracił rękę w trakcie próby sforsowania ogrodzenia budynku Zgromadzenia Narodowego - poinformowała towarzysząca demonstrantom służba medyczna.

W trakcie odbywającej się w sobotę w Paryżu kolejnej demonstracji „żółtych kamizelek” poważnie raniony w dłoń został mężczyzna, który fotografował napieranie tłumu na siedzibę Zgromadzenia Narodowego – podała agencja AFP.

 

Agencja powołała się ona na świadka wydarzenia, który twierdzi, iż poszkodowanego ranił wybuch policyjnego granatu obezwładniającego z kulkami gumowymi. Wcześniej informowano, że ranny stracił rękę. 

Na opublikowanym przez francuskie media zdjęciu widać prowadzonego przez strażaków młodego mężczyznę z mocno obandażowaną prawą ręką. – Gdy policjanci starali się rozproszyć tłum, mężczyzna został trafiony w łydkę granatem obezwładniającym, chciał sięgnąć po niego ręką, by nie wybuchł mu przy nodze, i gdy go chwycił, granat eksplodował. ncji trwają od połowy listopada, odbywały się w Paryżu, ale wkrótce również w innych miasta i na autostradach. Manifestanci domagają się dymisji prezydenta Emmanuela Macrona oraz ministra spraw wewnętrznych Christopha Castanera, którego oskarżają o brutalność wobec demonstrantów. 

Od początku protestów zginęło ponad 10 osób. Rannych został ponad 1700 demonstrantów i około tysiąca policjantów. Jeden z przywódców „Jerome Rodrigues” stracił oko po tym jak został trafiony gumową kulą wystrzeloną przez jednego z funkcjonariuszy.


 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

plportal.pl

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama