Poseł Wójcikowski (KUKIZ15) przed śmiercią chciał wyjaśnić sprawę wartą grube miliardy zł.

Reklama

śr., 02/22/2017 - 20:24 -- zzz

Poseł Wójcikowski (KUKIZ15) przed śmiercią chciał wyjaśnić sprawę wartą grube miliardy zł. Dwaj posłowie postanowili kontynuować jego śledztwo. Inni się bali o swoje życie

 

Posłowie Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski i Bartosz Józwiak zajmą się sprawą, nad którą przed tragiczna śmiercią w wypadku, pracował poseł Rafał Wójcikowski. Chodzi o podejrzenia wyprowadzenia z Polski miliardów złotych.

Chodzi o pieniądze z hazardu. Zgodnie z nową ustawą hazardową ma powstać spółka, która będzie obsługiwać państwowy monopol na gry na automatach. Cała sprawę opisał na swoim profilu dziennikarz Rafał Otoka – Frąckiewicz:

Reklama / Advertisement

Bartosz Józwiak i Tomasz Rzymkowski mają spore jaja. Ruszyli temat którym przed tragiczną śmiercią zajmował się poseł Kukiz’15 Rafał Wójcikowski.
Z moich ustaleń, którymi dziele się w mediach o kilku miesięcy, wynika, że cichcem, kończy się jej vacatio legis, przepchana jest ustawa wyprowadzająca z Polski grube miliardy. Nie żeby nikt o niej nie wiedział. Na kilka dni przed śmiercią Rafała rozmawiałem z nim na jej temat i miał grube portfolio zastrzeżeni, uwag i wątpliwości które zamierzał poruszyć z mównicy sejmowej. W skrócie, chodzi o ryzyko oddania Totalizatora w amerykańskie ręce. Nie zdążył.

Po jego śmierci rozmawiałem z kilkoma posłami co dalej z tematem i wszędzie słyszałem odpowiedź którą można streścić: „Dziwny był ten wypadek Rafała i nie ma co ruszać tematu, żeby czasem nam się nic nie stało”. Cześć z polityków mówiła wprost o zakazie zajmowania się tematem jak dostali ze swoich klubów. W sumie trudno się dziwić.
Co innego przy okazji rocznic, wspominek stawać przed kamerą i opowiadać że oddało by się życie za ojczyznę, a co innego je zaryzykować nawet jeśli ryzyko jest czysto teoretyczne. Obaj wymienieni przeze mnie posłowie zaryzykowali
 – napisał Otoka-Frąckiewicz.

Posłowie Józwiak i Rzymkowski złożyli w dniu 9 lutego stosowną interpelację do Ministra Finansów.

Szanowny Panie Ministrze!
W związku z uchwaloną tzw. ustawą hazardową (druk 795) zwracam się z uprzejmą prośbą o odpowiedź na następujące pytania:

1. Jakie są pełne dane spółki, która miała powstać w związku z obsługą monopolu państwowego?

2. Jaka firma zajmie się obsługą serwisową maszyn i urządzeń hazardowych będących własnością owej spółki?

3. Jaki podmiot dostarczy urządzenia i oprogramowanie niezbędne do uruchomienia monopolu państwa?

Zwracam się także z prośbą o upublicznienie umowy handlowej zawartej pomiędzy spółką Skarbu Państwa a podmiotami będącymi dostawcami i serwisem obsługującym wcześniej wspomnianą spółkę Skarbu Państwa.

Czekamy na odpowiedź z ministerstwa. Zgodnie z obowiązującym prawem odpowiedź na interpelację jest udzielana w formie pisemnej nie później niż w terminie 21 dni od dnia otrzymania interpelacji. Czyli najpóźniej 1 marca minister Morawiecki powinien udzielić odpowiedzi. Chodzi o grube miliardy złotych.

 

Autor: 
Rafał Otoka-Frąckiewicz
Źródło: 

Wolnośc24

Polub Plportal.pl:

Reklama