Cimoszewicz w sprawie ustawy 447: Polska powinna zwrócić pożydowskie mienie bezspadkowe

Reklama

wt., 05/21/2019 - 21:06 -- zzz

Włodzimierz Cimoszewicz kandydat na europosła do Parlamentu Europejskiego z listy Koalicja Europejska w "Kropce Nad I" stając po stronie roszczeń żydowskich wypowiedział się o amerykańskiej ustawie 447:

"W naszym kraju za cnotę uważa się obronę tego, żeby nie zwrócić tego, co się komuś należy tylko dlatego, że był Żydem, do tego ofiarą holokaustu".

 

Przypomnijmy:

Żądanie bezpodstawnych roszczeń jest pogwałcenime polskiego prawa spadkowego, bowiem jeśli nie ma spadkobierców lub zmarły nie sporządził testamentu, majątek przechodzi na własność skarbu państwa. Egzekucja takich roszczeń stawiłaby Żydów ponad prawem i można by to porównać do absurdalnego przykładu, że co Żyd dotknie, staje się żydowskie na zawsze i żadne prawo nie ma znaczenia.

Przypomnijmy:

Były premier Włodzimierz Cimoszewicz potrącił samochodem 70-letnią rowerzystkę na przejściu dla pieszych w Hajnówce (woj. podlaskie). Kobieta z urazem nogi trafiła do szpitala, a sam sprawca oddalił się z miejsca wypadku.

Prokuratura Okręgowa w Białymstoku, która prowadzi śledztwo w sprawie wypadku z udziałem Włodzimierza Cimoszewicza, może postawić byłemu premierowi zarzut ucieczki z miejsca zdarzenia. Za ten czyn, jak czytamy, może mu grozić nawet 12 lat więzienia.

Samochód, którym były premier potrącił rowerzystkę na pasach, miał nie mieć aktualnych badań technicznych.

 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

plportal.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama