Decyzja w sprawie aresztu tymczasowego dla Miłosza S.

Reklama

pon., 01/07/2019 - 14:52 -- koscielniakk

Sąd Rejonowy w Koszalinie podjął decyzję o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym dla Miłosza S. Mężczyzna wczoraj usłyszał prokuratorski zarzut w związku z pożarem w escape roomie.

 

Ryszard Gąsiorowski, rzecznik Prokuratury Rejonowej w Koszalinie wyjaśnił, że wniosek prokuratora opierał się na kilku przesłankach, które zdaniem prokuratury nakazywały zastosować areszt tymczasowy i większość z tych przesłanek sąd przyjął.

Wczoraj wieczorem do Sądu Rejonowego w Koszalinie wpłynął wniosek o zastosowanie trzymiesięcznego aresztu wobec podejrzanego Miłosza S. 28-latkowi prokuratura postawiła zarzut umyślnego stworzenia niebezpieczeństwa wybuchu pożaru w escape roomie i nieumyślnego doprowadzenia do śmierci osób, które zginęły w pożarze. Czyn zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Miłosz S. jest wnukiem osoby, która zarejestrowała działalność gospodarczą i prowadziła escape room w Koszalinie przy ul. Piłsudskiego 88, w którym w piątek wybuchł pożar i w wyniku zatrucia tlenkiem węgla zginęło pięć 15-latek.

Rzecznik prokuratury mówił wczoraj, że są podstawy, by twierdzić, że: - Podejrzany był osobą faktycznie wykonującą czynności w ramach działalności gospodarczej, którą zgłosiła do ewidencji jego najbliższa krewna i był osobą, która przygotowywała wyposażenie pomieszczeń w tych różnego rodzaju pokojach zagadek. I nie zwrócił uwagi na to, że nie ma tam właściwego ogrzewania tych obiektów, i że nie ma tam przede wszystkim dróg ewakuacyjnych, które w razie jakiegoś niebezpieczeństwa pozwalałaby uczestnikom opuszczać pomieszczenie rozrywki – dodał Gąsiorowski.

 

Autor: 
------------------
Źródło: 

Onet

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama