Lubelskie: 17-latkowi grozi dożywocie za zabójstwo ojca

Reklama

sob., 09/21/2019 - 21:17 -- Anonim (niezweryfikowany)

17-latek z Międzyrzeca Podlaskiego (woj. lubelskie) przyznał się do popełnionego pod koniec sierpnia zabójstwa ojca. Twierdzi, że stanął w obronie matki. Teraz grozi mu od 8 lat więzienia do dożywocia.

23 sierpnia w rodzinie P. doszło do kolejnej awantury, wszczętej przez pijanego 40-latka, Marcina P., który atakował swoją żonę. W obronie matki stanął 17-letni syn, Michał P. Złapał nóż ze stołu i zranił nim ojca ciosami w szyję i kark. Mężczyzna zmarł pomimo akcji reanimacyjnej, przeprowadzonej przez wezwaną przez rodzinę załogę karetki pogotowia.

Nastolatkowi postawiony został zarzut zabójstwa. Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim na podstawie grożącej mu wysokiej kary podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu, jak podaje „Dziennik Wschodni”. Nastolatek przyznał się do zadania ojcu dwóch ciosów. Grozi mu od 8 lat więzienia do dożywocia. Obrońca nastolatka chce postarać się o zmianę kwalifikacji czynu na zabójstwo w afekcie; wtedy maksymalna kara wynosiłaby 10 lat.

Rodzina miała liczne problemy, założono jej Niebieską Kartę z powodu przemocy i znęcania się nad żoną przez męża, który był kilkakrotnie karany, także za kradzież i jazdę pod wpływem alkoholu. Często dochodziło tam do awantur, o których dobrze wiedzieli sąsiedzi. Z kolei szkoła, w której uczył się Michał P., twierdzi, że był on bardzo spokojnym uczniem i w ogóle nie rzucał się w oczy. Nikt też nie wiedział o jego domowych problemach.

Autor: 
Kamila Półtorak
Źródło: 

wp.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama