Szukał młodych dziewczyn przy pomocy Instagrama

Reklama

czw., 01/21/2021 - 20:00 -- MagdalenaL

Trzydziestoletni mężczyzna podawał się za nastolatka. Na Snapchacie oraz Instagramie wyszukiwał profile trzynastolatek, z którymi później się umawiał. Został skazany na więzienie pod zarzutem dokonania kilku zbrodni na tle seksualnym.

 

Pod koniec 2019 roku trzydziestolatek ze szwedzkiego miasta Borås umówił się na spotkanie z trzynastolatką. Poznał ją przez Instagrama, a następnie nakłonił do spotkania. Mężczyzna podawał się za nastolatka, mając tak naprawdę 30 lat – jak podaje w pierwszej kolejności lokalna gazeta. Według zeznań dziewczyny mężczyzna przycisnął ją do ściany i zaatakował. Policja jednoznacznie stwierdza, że był to napad z gwałtem. Sąd rejonowy uniewinnił trzydziestolatka, ponieważ dziewczyna nie posiadała udokumentowanych śladów wykroczenia. Mężczyzna zostanie jednak skazany za nagrywanie seksu z dziewczyną bez jej wiedzy.

Skazany na więzienie

To tylko jedno z oskarżeń skierowanych w stronę mężczyzny. Na Instagramie oraz Snapchacie wysłał do wielu młodych dziewczyn mnóstwo ordynarnych wiadomości w kontekście seksualnym. Chciał przekonać dziewczyny, aby wysłały mu swoje nagie zdjęcia oraz przekonywał je do spotkania na żywo.

Kilka miesięcy wcześniej, latem 2019, spotkał się z inną nastolatką. Aktualnie mężczyzna jest oskarżony o dwie próby wykonania pornografii dziecięcej, cztery przypadki nękania seksualnego, pedofilię oraz kompromitujące fotografowanie, pisze lokalna gazeta Borås. Został skazany na sześć miesięcy więzienia oraz wypłacenie odszkodowania skrzywdzonym dziewczynom w wysokości 65 000 koron szwedzkich. Mężczyzna był już wcześniej oskarżony za wysyłanie wiadomości z podtekstem seksualnym do pewnej osoby. Zapłacił wtedy grzywnę prokuratorską dla uniknięcia postępowania sądowego.

Autor: 
Leotrim Jusufi, Tłum. Marzena Mamuszka
Polub Plportal.pl:

Reklama