Korea Południowa: Zatrzymano 5 obcokrajowców za zablokowanie jadącego pojazdu i napaść na kierowcę

Reklama

pon., 02/15/2021 - 19:00 -- MagdalenaL

Pięcioro obcokrajowców, w tym 45-latek z Uzbekistanu, zostało zatrzymanych pod zarzutem masowej napaści na kierowcę oraz pasażerów po zablokowaniu jadącego pojazdu.

 

Sąd rejonowy w Suwon wydał dziś popołudniu (14.02, przyp. tłum.) nakaz aresztowania pięciu ludzi, wraz z 45-letnim Uzbekistańczykiem. Jest obawa, że mogą uciec.

Uzbekistańczyk oraz kilka innych osób zostało oskarżonych o napaść na kierowcę oraz pasażerów samochodu, blokując pojazd na ulicy w Namyang-myeon, Hwaseong-si, 8 lutego, około godziny 16:50.

12 lutego, policja, która zaczęła od przesłuchiwania świadków zdarzenia, zatrzymała 6 osób, wraz z Uzbekistańczykiem w Pyeongtaek oraz Inczon, w prowincji Gyeonggi-do.

Podczas dochodzenia Uzbekistańczyk przyznał, że napaść wraz ze znajomymi była odwetem za karę jaką otrzymał po uderzeniu tego samego kierowcy we wrześniu zeszłego roku.

Funkcjonariusz policji poinformował, że "wydano nakaz aresztowania pięciu osób, które uczestniczyły w napadzie bezpośrednio", oraz że "badają sprawę, aby ustalić szczegóły i wykluczyć udział innych osób."

Tłumaczyła: Julia Karoń

 

 

Autor: 
Kim Soo Geun
Źródło: 

news.naver.com

Polub Plportal.pl:

Reklama