Amerykańska nauczycielka przedmiotów ścisłych aresztowana za zaszczepienie 17-letniego ucznia

Reklama

pt., 01/07/2022 - 22:37 -- MagdalenaL

Nauczycielka szkoły w Nowym Jorku bez formalnych kwalifikacji medycznych została aresztowanie za rzekome podanie uczniowi szczepionki Covid, twierdzą urzędnicy.

Policja twierdzi, że Laura Russo podała dawkę w swoim domu, mimo, że nie miała prawnego upoważnienia do podawania szczepionek ani zgodny rodziców chłopca.

Pani Russo, 54, która uczy biologii, została zatrzymana w sylwestra i w przypadku skazania grożą jej 4 lata więzienia.

17-letni chłopiec podobno chciał szczepionkę.

Zastrzyki mogą być niebezpieczne, jeśli są podawane nieprawidłowo. Lekarze i licencjonowani pracownicy medyczni muszą sprawdzić, czy szczepionka nie jest podrobiona lub przeterminowana.

Pacjenci powinni również być zapytani o historię choroby i monitorowani po przyjęciu szczepionki.

Policja twierdzi, że nie jest jasne, w jaki sposób pani Russo uzyskała rzekomą szczepionkę Covid, ani jaka jest jej marka. Obecnie, szczepionka Pfizer-BioNTech jest jedyną dopuszczoną dla Amerykanów poniżej 18 roku życia.

Wideo z incydentu w Long Island wydaje się pokazywać panią Russo mówiącą nastolatkowi: „Nic Ci nie będzie, mam nadzieję”.

„Proszę bardzo. Domowa szczepionka”, powiedział.

Urzędnicy twierdzą, że rodzice chłopca zadzwonili na policję w Nassau po tym, jak wrócił do domu i powiedział im, co się stało.

„Zdobyła szczepionkę”, powiedział komisarz policji Nassau Patrick Ryder. „To wciąż jest przedmiotem dochodzenia, w jaki sposób ją zdobyła”.

Kurator Herricks High School, gdzie pracowała pani Russo, powiedział w oświadczeniu, że nauczycielka ”jest pracownikiem dystryktu, który został usunięty z klasy i przeniesiony w oczekiwaniu na wynik dochodzenia”, donosi CBS News, partner BCC w USA.

Pani Russo jest oskarżona o nieuprawnione wykonywanie zawodu.

Rozprawa sądowa została wyznaczona na 21 stycznia.

Autor: 
tłum. Magdalena Hałasa
Polub Plportal.pl:

Reklama