Alanis Morissette mówi, że jako nastolatka została wielokrotnie uwiedziona przez dorosłych

Reklama

sob., 09/18/2021 - 00:01 -- MagdalenaL

Zdjęcie: Alanis Morissette w 2020 / Ken McKay/ITV/Rex/Shutterstock

Kanadyjska gwiazda muzyki mówi w nowym dokumencie: „Zawsze mówiłam, że wyrażam zgodę, a potem przypominano mi, że... nie wyrażasz zgody, gdy masz 15 lat".

Wypowiadając się w nowym filmie dokumentalnym, Alanis Morissette powiedziała, że jako nastolatka była wielokrotnie uwiedziona.

Dokument Jagged jest pokazywany w tym tygodniu na festiwalu filmowym w Toronto. The Washington Post poinformował, że Morissette opisuje ataki podczas filmu. „Zajęło mi to wiele lat terapii, aby nawet przyznać, że doszło do jakiejkolwiek wiktymizacji z mojej strony" - mówi. „Zawsze mówiłam, że wyrażałam zgodę, a potem przypominano mi w stylu: ‘Miałaś 15 lat, nie możesz wyrazić zgody w wieku 15 lat’. Teraz mówię, że ‘o tak, oni wszyscy są pedofilami. Wszystkie te przypadki, to były nielegalne stosunki z nieletnią’”.

Morissette, lat 47, nie identyfikuje domniemanych krzywdzicieli. Dodaje: „Powiedziałam o tym kilku osobom i to było jakbym rzucała grochem o ścianę. Zazwyczaj był to moment, w którym ktoś wstał i wyszedł z pokoju. Dużo ludzi mówi: 'Wiesz, wielu ludzi zadaje sobie pytanie, dlaczego ta kobieta czekała 30 lat [by zgłosić gwałt]?'. A ja na to: 'Odwal się. One nie czekają 30 lat. Nikt nie słuchał, albo ich życie lub ich rodzin było zagrożone'".

W wieku 15 lat Morissette zaczynała swoją karierę muzyczną, nagrywając demonstracyjne wersje piosenek i teledyski w nadziei na zabezpieczenie kontraktu płytowego. W 1990 roku podpisała kontrakt z MCA Canada i w wieku 16 lat zaczęła nagrywać swój debiutancki album Alanis. Wydany tylko w jej rodzinnej Kanadzie, album ten i jego następca Now Is the Time prezentowały dance-popowe brzmienie, od którego artystka odeszła na rzecz trzeciego albumu Jagged Little Pill. Płyta odniosła ogromny sukces, sprzedając się w 33 milionach egzemplarzy na całym świecie i ugruntowała karierę, w ramach której Morissette wydała sześć kolejnych albumów, z których ostatni to Such Pretty Forks in the Road.

Morissette podobno nie pojawi się na premierze filmu Jagged. Reżyserka Alison Klayman powiedziała: „Oczywiście chciałabym, żeby Alanis mogła tam być. To był zaszczyt, że mogłam nakręcić ten film i jestem z niego naprawdę dumna. Mam nadzieję, że w przyszłości pojawią się inne wydarzenia filmowe, na których Alanis będzie mogła się pojawić".

Autor: 
Ben Beaumont-Thomas / tłum. Hubert Talarek
Polub Plportal.pl:

Reklama