60% Francuzów za eksmisją rodzin przestępców z mieszkań socjalnych

Reklama

pt., 09/10/2021 - 15:59 -- MagdalenaL

Fot. Vincent Isore/MAXPPP/IP3 PRESS/MAXPPP

Jak donosi francuski kanał informacyjny CNews, eksmisja matki rodziny z mieszkania socjalnego w Nicei po skazaniu jej syna stało się źródłem sporu

Sondaż wzmocnił decyzję wynajmującej mieszkania socjalne firmy Côte d’Azur Habitat. Zaledwie kilka dni po eksmisji matki rodziny z jej mieszkania socjalnego w Nicei z powodu skazania jej syna za handel narkotykami temat ten stał się przedmiotem debaty we Francji. Według opublikowanego w czwartek 9 września sondażu instytutu CSA dla CNews 60% Francuzów zgadza się z tą decyzją. Dokładniej: 31% z nich stwierdziło, że „zdecydowanie się zgadza”, a 29% stwierdziło, że po prostu się „zgadza”.

W przypadku tego spornego tematu bardzo wyraźny jest podział polityczny. Osoby o poglądach lewicowych raczej nie są zwolennikami eksmisji rodzin przestępców z mieszkań socjalnych – za jest 39% z nich. Partia Europa Ekologia-Zieloni (EELV) najbardziej sprzeciwia się temu krokowi – 69% z nich. Z kolei na prawicy taki rodzaj eksmisji popiera 80% osób, zwłaszcza wśród zwolenników Zjednoczenia Narodowego (RN) – 88%.

Większość mężczyzn jest za

Różnice widać także w zależności od kategorii społeczno-zawodowej respondentów. Spośród osób bogatszych mniej surowych i opowiadających się przeciwko eksmisjom rodzin przestępców jest 41%, podczas gdy spośród osób mniej zamożnych z takimi krokami raczej nie zgadza się lub nie zgadza się 33%. Kobiety są bardziej elastyczne – za eksmisjami opowiada się 56% z nich. Większość mężczyzn jest zwolennikami takich kroków – o 10 punktów procentowych więcej niż kobiet.

Analizowano także wiek respondentów. 53% młodych w wieku 18-24 lat sprzeciwia się eksmisjom rodzin, podczas gdy osoby powyżej 65 lat są w większości zwolennikami takiego rozwiązania – mowa o 63% z nich.

Autor: 
Tłum.: Ewa Ludera
Polub Plportal.pl:

Reklama