NA PLACU ŚW. PIOTRA POBIŁY SIĘ ŻEBRACZKI. WYPADŁY IM SZTUCZNE GARBY

Reklama

pt., 09/13/2019 - 19:23 -- zzz

Plac św. Piotra to miejsce, do którego pielgrzymują chrześcijanie z całego świata. Na nieostrożnych turystów czyha wiele niebezpieczeństw, jak kieszonkowcy, rzekomo biedne dzieci i oczywiście "żebracy", których można spotkać na każdym kroku. 

 

Całkiem niedawno doszło do niecodziennego zdarzenia. Dwie garbate kobiety pobiły się o jałmużnę jednej z turystek i stał się cud! Nagle dwie bose zniedołężniałe staruszki, odzyskały wigor i zaczęły okładać się kijami z taką zaciętością, że wypadły im sztuczne garby. Film z całego zdarzenia pojawił się w sieci, który nieco przypomina epizody z "Władcy Pierścieni".

Nagranie dokumentujące bójkę żebraczek na Placu św. Piotra pojawił się m.in. na Twitterze stowarzyszenia Riprendiamoci Roma (Odzyskajmy Rzym), opatrzony wymownym komentarzem. "Cud! Garbate żebraczki o laskach prostują się i odzyskują wigor! A co za siła! Cyrk!" - kpi Riprendiamoci Roma.

W całym tym zacietrzewieniu kobiety zapomniały o swojej udawanej ułomności, ale wkrótce opamiętały się i po krótkiej wymianie zdań kobiety dochodzą do wniosku, że lepiej będzie rozejść się i powrócić do zyskownego procederu udawanego żebractwa.

Film

Autor: 
zzz
Źródło: 

plportal.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama