IMIGRANCI KRADNĄ PLONY WŁOSKIM ROLNIKOM

Reklama

wt., 09/26/2017 - 09:04 -- zzz

Lokalne włoskie media informują, że o pladze kradzieży płodów rolnych. Rolnicy w Apulii na południu Włoch są rozgoryczeni. Wiele upraw uległo wcześniej zniszczeniu z powodu suszy i gradobicia, a teraz to, co pozostało, kradną imigranci.

 

 

 

Wyspecjalizowane bandy imigrantów kradną plony winorośli, oliwek i migdałów. Winnice, gaje oliwne i plantacje są pilnowane przez patrole, ale kradzież dokonują przestępcy pod osłoną nocy. 

Powstały organizowane przez farmerów patrole, które dniem i nocą stoją na straży upraw.

To był trudny rok w Apulii, który zaczął się od srogiej zimy i śnieżyc, prawie nigdy niewystępujących w tym rejonie. Lato minęło zaś pod znakiem rekordowej suszy i pożarów - powiedział farmer. Uprawy, które po takich kataklizmach udało się uratować, są na wagę złota, ale imigranci są coraz sprytniejsi. W Apulii "praktycznie się nie śpi, bo trzeba pilnować upraw".

Farmerzy winnic, gajów oliwnych i plantacji migdałowców wystosowali apel do policji o przysłanie patroli sił porządkowych do okolic, jednak jak na razie bez skutku. Rolnicy muszą sami bronić nie tylko swoich upraw, ale i dobytku.

 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

plportal.pl

Zagłosowałeś na opcję 'w górę'.
Polub Plportal.pl:

Reklama