Barbarzyńcy w Rzymie. Imigranci, narkotyki, gwałty, rozboje, seks na oczach przechodniów

Reklama

ndz., 09/17/2017 - 15:30 -- zzz

Zdjęcie opublikowane na blogu Roma fa schifo ("Disgusting Rome"), przedstawia imigranta kopulującego z prostytutką na oczach przechodniów, rzut kamieniem od biur włoskiej rady sądowniczej. Para uprawia seks w biały dzień w samym sercu Rzymu, w otoczeniu barów, sklepów i biur (w tym siedziby Rady Sądowej, a także gazet Corriere dello Sport i Il Sole 24).

 

Zdjęcie, opublikowane na blogu "Roma fa schifo", przedstawia parę w "kompromitującej pozycji" pod arkadami Piazza Indipendenza. Wokół stosy śmieci i brudnych szmat używanych przez bezdomnych imigrantów. Scena rozgrywała się pod okiem pracowników biurowych w ruchliwej części miasta naprzeciwko dworca autobusowego.
Budynek w Via Curtatone widoczny w tle, to dawna siedziba Federconsorzi i był używany od ponad trzech lat jako squat, który został podzielony na mieszkania. Mieszkańcy skarżą się na imigrantów, którzy przez trzy lata siedzieli w budynku Via Curtatone. Często chodzą na policję, ale karabinierzy nie interweniują lub udają, że nic się nie stało.

Miejscowy Komitet mieszkańców Castro Pretorio skarży się, że władze miasta zostawiły "dzielnicę na łasce gangów”.

"Zajęty budynek jest domem dla niezarejestrowanych nielegalnych imigrantów", skarżyli się Stefano Tozzi i Gianluca Caramanna - radni z Bractwa Włoch (FdI). Serce Rzymu stało się ziemią niczyją. W mieście szerzą się choroby zakaźne. Odnotowano kilka przypadków świerzba. Wraz z kryzysem gospodarczym sytuacja wymknęła się spod kontroli", podkreśliła Coppola, która posiada wiele barów i sklepów w Via Palestro. "To już nie tylko bezdomni imigranci; widzimy małe gangi czterech lub pięciu osób atakujących i rabujących turystów. Kradzieże, gwałty i rozboje stały się codziennym zjawiskiem. Zawsze informujemy klientów o tym, aby trzymali się oświetlonych ulic w drodze do swoich hoteli. Współpracujemy z policją i zgłaszamy, co możemy, ale sytuacja nas przerosła. Para uprawiająca seks w biały dzień na ulicy to tylko wierzchołek góry lodowej ".

 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

corriere.it

Polub Plportal.pl:

Reklama