37 osób zatrzymanych po walkach ulicznych pod Paryżem. A co w tym czasie robi prezydent?

Reklama

pon., 02/13/2017 - 09:11 -- zzz

 

37 osób zostało zatrzymanych w Bobigny pod Paryżem w wyniku starć, do których doszło po wczorajszych manifestacjach wsparcia dla czarnoskórego 22-latka. Młody mężczyzna został ranny podczas zatrzymania przez policję 2 lutego - podały źródła policyjne. Theo wpadł w ramach akcji wymierzonej w dilerów narkotyków. 

W Bobigny pod Paryżem podpalano samochody, wybijano witryny, zniszczono przystanki na dworcu autobusowym, a także splądrowano bar szybkiej obsługi. Incydenty trwały tam, a także w innych podparyskich miejscowościach, do północy z soboty na niedzielę. Chociaż zamieszki mają mniejszą skalę niż te z 2005 roku, to przypominają o napięciach w dzielnicach z wyższym niż w innych częściach kraju bezrobociem i dużą populacją imigrantów.

2 lutego w miejscowości Aulnay-sous-Bois na przedmieściach Paryża czarnoskóry 22-latek Theo został ciężko ranny podczas zatrzymania w ramach akcji wymierzonej w dilerów narkotyków. Oskarżył on jednego z policjantów o gwałt z użyciem policyjnej pałki.

Na nagraniach wideo zrobionych przez świadków widać czterech funkcjonariuszy zadających ciosy leżącemu na ziemi młodemu mężczyźnie. Jednemu policjantowi postawiono zarzut gwałtu, a trzem pozostałym funkcjonariuszom - udziału w zbiorowym pobiciu. Wszyscy czterej zostali zawieszeni w obowiązkach, trwa dochodzenie.
 

 

Zobacz obraz na Twitterze

 

Alfonso Fransua Holland pojechał do szpitala przeprosić czarnoskórego dilera narkotykowego,tym samym dał pretekst bandziorom do ataków

Theo, który wciąż przebywa w szpitalu odwiedził prezydent Francji Francois Hollande. Wezwał on do spokoju uczestników demonstracji organizowanych w całej Francji w celu wyrażenia poparcia dla niego.
 

Zobacz obraz na Twitterze

 

 

We Francji zamieszki a Prezydent odwiedza w szpitalu dilera narkotykowego zamiast stanąć u boku tych policjantów i podziękować im za walkę

PL PORTAL PL

Z.B.

 

Autor: 
JW
Źródło: 

Niezależna/PAP

Zagłosowałeś na opcję 'w górę'.
Polub Plportal.pl:

Reklama