Niemiecki lekarz robił eksperymenty medyczne. Szczątki kobiet zostaną pochowane po 74 latach

Reklama

pon., 04/15/2019 - 10:59 -- zzz

74 lata po zakończeniu drugiej wojny światowej, w Berlinie zostanie pochowanych 300 próbek tkanek pobranych od ludzi zabitych przez Niemców i przechowywanych przez berlińskiego lekarza.

Zwłoki, a właściwie część zwłok, które stanowiły próbki odkryto w 2016 roku. Znajdowały się na terenie posiadłości profesora anatomii Hermanna Stieve’a z Uniwersytetu Berlińskiego, któremu przekazywano do sekcji zwłok ciała niemieckich antynazistów. Ciała niektórych osób lekarz otrzymywał zaledwie kilka minut po tym, jak je zabito w więzieniu Plötzensee.

Stieve kroił głównie ciała kobiet. Wykorzystywał je do badań, a potem kremował i grzebał, niekiedy w masowych grobach. Próbki tkanek, w większości mające długość poniżej jednego milimetra, znaleziono w małym czarnym pudełku – informuje Bild am Sonntag.

Lekarz pomagał Niemcom zacierać ślady zbrodni. Stieve, który zmarł na udar w 1952 roku, miał swojego kierowcę, który przywoził mu ciała z więzienia. Lekarza interesowały głównie ciała młodych kobiet, ponieważ prowadził badania nad menstruacją. Przeprowadził m.in. sekcję zwłok 13 z 18 kobiet, którym naziści ścięli głowy za współpracę z Czerwoną Orkiestrą – siatką szpiegowską podporządkowaną wywiadowi ZSRR.

Autor: 
zzz
Źródło: 

o2.pl/plporat.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama