Człowiek, który uciekł Alcatraz po 50 latach wysłał list do FBI

Reklama

wt., 10/09/2018 - 08:24 -- zzz

FBI ponownie otworzyło dochodzenie w sprawie trzech uciekinierów z Alcatraz po otrzymaniu listu, który prawdopodobnie pochodzi od jednego z nich.

 

Clarence Anglin, który uciekł wraz z bratem Johnem i więźniem Frankiem Morrisem w 1962 roku, podobno napisał list do agencji oferującej leczenie raka.

List był datowany na 2013 rok, ale został pokazany tylko w tym tygodniu, pisze The Telegraph.

Nazywam się John Anglin. Uciekłam [sic] z Alcatraz w czerwcu 1962 roku z moim bratem Clarence i Frankiem Morrisem. Mam 83 lata i jestem w złym stanie. Mam raka. Tak, wszyscy, co udało nam się tej nocy.

"Frank zmarł w październiku 2005 roku. Jego grób znajduje się w Aleksandrii pod innym nazwiskiem. Mój brat zmarł w 2011 roku.

Jeśli ujawnisz to w telewizji, obiecuję, że najpierw pójdę do więzienia na nie więcej niż rok i wezmę lekarstwa na raka. Odpiszę, żeby ci powiedzieć dokładnie, gdzie jestem. Nie jest to żartem, uczciwie opowiem prawdę.

Alcatraz został zbudowany jako więzienie, z którego "żaden więzień nie mógł uciec". Więzienie odadzone jest na wyspie w Zatoce San Francisco, w odległości 1,25 mil od lądu, w otoczeniu silnych i nieprzewidywalnych prądów.

Wiadomo, że 36 osób próbowało uciec z Alcatraz, chociaż nikt nie odniósł sukcesu.


Tajemnica otaczająca braci Anglin i Morris, który uciekł w 1962 roku, nigdy nie została rozwiązana - i jest tematem filmu Escape from Alcatraz z 1979 roku .

 

Uważano, że utonęli, ale nigdy nie odnaleziono ciał.

Według Telegraph niektórzy członkowie rodziny Anglin twierdzili, że trzej mężczyźni przeżyli i nawiązali z nimi kontakt przez te wszystkie lata.

Alcatraz, co przekłada się na "wyspę głuptaków", pierwotnie była fortecą wojskową i więzieniem w latach 50. XIX wieku, w której w czasie wojny domowej byli osadzeni unijni dezerterzy, a także sympatycy Konfederacji.

 

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych nabył go w 1933 r. I otworzył jako więzienie w 1934 r.

Mieścił w nim kilku najbardziej niesławnych zbrodniarzy w historii Ameryki, w tym Al Capone i bostoński gangster Whitey Bulger.

Więzienie zostało zamknięte w 1963 roku.

 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

unilad.co.uk/plportal.pl

video: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama