Agenci Mosadu sprokurowali atak na World Trade Center?

Reklama

śr., 09/11/2019 - 08:04 -- zzz

Nowe informacje opublikowane przez FBI sprawiły, że „Tańczący Izraelczycy”, z których przynajmniej dwóch było znanych, jako agenci Mosadu i mieli wcześniejszą wiedzę na temat ataków na World Trade Center.

NEW YORK - Przez prawie dwie dekady jednym z najbardziej niedostrzeganych i mało znanych aresztowań dokonanych po atakach z 11 września było tak zwane „Wysokie Fivers” lub „Dancing Israelis”. Wydany raport przez FBI 7 maja przyniósł nową analizę możliwości, że „tańczący Izraelczycy”, z których przynajmniej dwóch było znanych, jako ageci Mosadu i mieli wcześniejszą wiedzę o atakach na World Trade Center.

 

 

Wkrótce po godzinie 8:46 w dniu ataków, zaledwie kilka minut po tym, jak pierwszy samolot uderzył w World Trade Center, pięciu mężczyzn - później okazało się, że są obywatelami Izraela - ustawili się na parkingu kompleksu Doric w Union City , New Jersey, gdzie widziano, jak robią zdjęcia i filmują ataki, a także świętują zniszczenie World Trade Center. Co najmniej jeden naoczny świadek, z którym rozmawiał FBI, widział furgonetkę Izraelczyka na parkingu już 8:00 tego dnia, ponad 40 minut przed atakiem. 

Mężczyźni - Sivan Kurzberg, Paul Kurzberg, Oded Ellner, Yaron Shimuel i Omar Marmari - zostali następnie zatrzymani przez organy ścigania. Twierdzili, że są turystami izraelskimi podczas „Święta Pracy” w Stanach Zjednoczonych, gdzie byli rzekomo zatrudnieni przez firmę przeprowadzkową, "Urban Systemy Ruchome". Po aresztowaniu Sivan Kurzberg powiedział oficerowi aresztującemu: „Jesteśmy Izraelczykami i nie jesteśmy twoim problemem. Twoje problemy są naszymi problemami, Palestyńczycy są problemem. ”

Od lat oficjalna historia głosi, że osoby te, choć angażowały się w „niedojrzałe” zachowanie, świętując i będąc „widocznie szczęśli” w dokumentowaniu ataków, nie miały wcześniejszej wiedzy o ataku. Jednak nowo wydane kopie zdjęć FBI wykonanych przez pięciu Izraelczyków zdecydowanie sugerują, że osoby te miały wcześniejszą wiedzę o atakach na World Trade Center. Kopie zdjęć uzyskano za pośrednictwem wniosku FOIA.

 

 

tańczyć Izraelczyków

Wysokiej jakości zdjęcie, pokazuje obszar, w którym widać tańczących Izraelczyków.

Według byłego wysokiego rangą urzędnika wywiadu amerykańskiego, który rozmawiał z Jewish Daily Forward w 2002 r., FBI stwierdziło w swoim dochodzeniu, że pięciu aresztowanych Izraelczyków „prowadziło misję nadzoru Mossadu, a ich pracodawca, Urban Moving Systems of Weehawken, NJ służył na frontowym odcinku realizowanego zadania Mosadu. Co najmniej dwóch aresztowanych mężczyzn miało bezpośrednie powiązania z Mosadem po tym, jak ich nazwiska pojawiły się w bazie danych agentów wywiadu zagranicznego CIA-FBI. Według jednego z ich prawników, jeden z mężczyzn, Paul Kurzberg, wcześniej pracował dla Mossadu w innym kraju przed przybyciem do Stanów Zjednoczonych. Kolejny z aresztowany, Oded Ellner, stwierdził później w izraelskiej telewizji, że pięciu Izraelczyków było wtedy w Nowym Jorku „dokumentować wydarzenie”, co oznacza wcześniejszą wiedzę o ataku na World Trade Center.

 Departamentu Sprawiedliwości, który nadzoruje FBI, wcześniej twierdził, że wszystkie zdjęcia zrobione przez izraelskich obywateli zostały zniszczone w styczniu 2014 roku.  Na zdjęciach Izraelczycy są „widocznie zadowoleni”, nawet gdy płoną wieże w tle. Wydane zdjęcia nie są również oryginalnymi kopiami i wyglądają na kserokopie kserokopii oryginalnych zdjęć. 

 

 

Jeden z aresztowanych Izraelczyków - Sivan Kurzberg - był widoczny na zdjęciu „trzymającym zapaloną zapalniczkę na pierwszym planie, z tlącymi się wieżami w tle [bliźniaczych wież] ]. 

Zdjęcie Kurzberga z zapaloną zapalniczką wydają się być zdjęciem nr 5. Jednak opublikowane zdjęcie zawiera widoczną datę 10 września 2001 r., Dzień przed atakami, podobnie jak dwa inne zdjęcia - zdjęcia # 7 i # 8 w kolekcji - podczas gdy wszystkie inne zdjęcia z datami pokazują tylko miesiąc i rok (9 '01). .

Chociaż można to wytłumaczyć, ponieważ przedmiotowa kamera mogła zostać zaprogramowana z niedokładną datą, to nie wydaje się, aby tak było z dwóch powodów. Po pierwsze, tylko dwa z 14 zdjęć niosą tę datę, a po drugie, wcześniej odtajnione raporty FBI informują, że Sivan Kurzberg odwiedził Doric Apartments 10 września 2001 r. Około godziny 15 z co najmniej jednym innym mężczyzną, z którym rozmawiał w języku obcym i określił się jako „pracownik budowlany”  (strona 61 odtajnionego raportu FBI ).

Lżejsze zdjęcie tańczącego Izraelczyka

Sivan Kurzberg trzyma zapaloną zapalniczkę z panoramą Manhattanu w tle. Data 10 września 2001 r. Widoczna w prawym dolnym rogu | Zdjęcie # 5

Ponadto raport FBI zauważył, że furgonetka z Urban Moving Systems, firmy, która zatrudniała pięciu Izraelczyków w czasie ich aresztowania, była obecna i była zaangażowana w wyprowadzenie najemcy z kompleksu 10 września, a wszyscy przeprowadzający mieli obce akcenty. Tak więc obrazy 5, 7 i 8 wydają się być zrobione w w tym samym kompleksie dzień przed atakami. Kurzberg jest widoczny na obu obrazach, które pokazują widoczną datę 10 września 2001 roku.

Rodzi to dwie możliwości. Po pierwsze, są dwa obrazy Kurzberga z zapaloną zapalniczką przed wieżami, jedno zrobione przed atakiem i jedno zrobione w momencie ataku, i że FBI ujawnił tylko jedeo z nich. Po drugie, Kurzberg zrobił zdjęcie z zapalniczką dopiero dzień przed atakiem, a jego prawnik błędnie przedstawił zawartość zdjęcia New York Timesowi. Biorąc pod uwagę, że tło zdjęcia - zwłaszcza stan wież - jest niedostrzegalne na ostatnio opublikowanym zdjęciu.

Taniec wskaźnika Izraelczyków

Jeden z Izraelczyków wskazuje prawdopodobnie na World Trade Center na Manhattanie 11 września 2001 r. | Zdjęcie # 2

Jednak w obu scenariuszach Kurzberg symulował spalenie World Trade Center dzień przed atakami. Fakt, że FBI doszła do wniosku, że Kurzberg był stroną operacji inwigilacji Mosadu w czasie jego aresztowania, sugerowałby, że izraelski wywiad również wiedział o atakach.

W szczególności odpowiednia część raportu FBI, która pyta:

- "Czy obywatele Izraela uprzedzili o wydarzeniach w WTC i czy sfilmowali wydarzenia przed i w oczekiwaniu na atak?

- ”raport jest zredagowany w całości, co sugeruje, że FBI nie określiło odpowiedzi na to pytanie".

 

Jeśli obrazy 5 i 7 zostały rzeczywiście wykonane na dzień przed atakiem, pojawia się pytanie, dlaczego FBI oficjalnie stwierdziło, że aresztowani Izraelczycy nie mieli wcześniejszej wiedzy o atakach? 

Jeden raport ABC News z czerwca 2002 sugeruje, że administracja Busha interweniowała w dochodzeniu. W raporcie stwierdza się, że „urzędnicy rządu izraelskiego i amerykańskiego wynegocjowali umowę - i po 71 dniach pięciu Izraelczyków wywieziono z więzienia, wsadzono do samolotu i deportowano z powrotem do Izraela. Umowa z rządem Izraela o zatuszowaniu incydentu, nie był wyjątkiem, ponieważ administracja prezydencka USA czyniła tak wielokrotnie.

Kolejnym dowodem na to, że interweniowali przełożeni z administracji, jest fakt, że ówczesny prokurator generalny John Ashcroft osobiście podpisał zwolnienie więźniów.

Wydaje się, że do pewnego stopnia zdarzyło się zatajenie między zniszczeniem zapisów dochodzenia a faktem, że oficjalne wnioski z dochodzenia nie sumują się. W tym drugim przypadku FBI - w aktach z 24 września 2001 r. - oficjalnie oświadczyło , że „ustalimy, że żaden z Izraelczyków nie był aktywnie zaangażowany w tajne działania wywiadowcze w Stanach Zjednoczonych”. Jednak wniosek ten był sprzeczny z inną opinią i rok później rząd Izraela przyznał następnie, że pięciu Izraelczyków rzeczywiście było zaangażowanych w „tajne działania wywiadowcze w Stanach Zjednoczonych”.

Na podstawie zdjęć przesłanych przez FOIA, powstał kolejn raport FBI - że „żaden z obrazów powstałych na filmie znalezionym w kamerze 35 mm nie przedstawia bliźniaczych wież przed atakiem” - był niedokładny. Może to wyjaśniać, dlaczego obrazy wydane za pośrednictwem niedawnego żądania FOIA były mocno edytowane, pozostawiając szczegóły w tle bardzo zaciemnione, co uniemożliwiło ustalenie, czy zdjęcia zostały zrobione przed, czy w trakcie ataków opartych wyłącznie na stanie wież.

 

„Turyści” z wypchanymi pieniędzmi w skarpetkach, nożykami i materiałami wybuchowymi?

Poza zdjęciami i obserwowanymi działaniami tak zwanych „tańczących Izraelczyków”, warto ponownie przyjrzeć się kilku innym podejrzanym okolicznościom związanym z ich aresztowaniem, które wyraźnie pokazują, że omawiani mężczyźni nie byli „turystami”, jak twierdzili. Jednym z często przytaczanych przykładów jest fakt, że jeden z mężczyzn, Oded Ellner, miał „biały worek wypełniony 4 700 USD w gotówce ”, a także mapy miasta z zaznaczonymi pewnymi miejscami oraz nożyce do pudeł. Ponadtow  furgonetce, w której aresztowano Izraelczyków, „dziwnie” brakowało „sprzętu zwykle używanego w codziennych obowiązkach firmy przewozowej”. Według FBI w furgonetce znaleziono pozostałości materiałów wybuchowych.

Raport odtajnionego FBI stwierdza:

Pszeszukanie furgonetki i osób prywatnych przeprowadzono w momencie zatrzymania pojazdu. Pojazd przeszukiwany był również przez wyszkolonego psa, co dało pozytywny wynik na obecność śladów materiałów wybuchowych. Pobrano wymazy z wnętrza pojazdu i próbki te wysłano do laboratorium FBI w celu dalszej analizy. Ostateczne wyniki utajniono i są nadal analizowane”.

W sumie FBI ujawniło, że znaleziono cztery przedmioty związane z materiałami wybuchowymi i są one oznaczone w raporcie jako „próbka tkaniny (pozostałości wybuchowe)”, „wymazy kontrolne - SA [-] rękawice”, „wymazy kontrolne - (bomba garnitury) ”i„ próbki zbiorcze na obecność materiałów wybuchowych”. Ponadto, kaseta VHS i niektóre zdjęcia znalezione w furgonetce„ zostały wysłane do Laboratorium.

Firma, która ich zatrudniała - Urban Moving Systems - była badana przez FBI. Stwierdzono w raporcie, że firma jest prawdopodobnie „przykrywką". ”Po przeszukaniu siedziby firmy, FBI zauważono, że„ znaleziono niewiele dowodów na uzasadnioną działalność biznesową ”. Raport FBI zauważył również, że istniała„ niezwykle duża liczba komputerów w stosunku do liczby pracowników na taki dość mały biznes ”i że„ dalsze dochodzenie zidentyfikowało kilka pseudo-nazw lub pseudonimów związanych z Urban Moving Systems i jego działaniami ”.

Kolejny raport FBI:

Były pracownik Urban Moving Systems skontaktował się z mediami Newark i przekazł informacje, że zrezygnował z pracy w Urban Moving Systems w wyniku dużej ilości antyamerykańskich nastrojów obecnych wśród pracowników Urban. Były pracownik stwierdził, że izraelski pracownik firmy powiedział: „Daj nam dwadzieścia lat, a my przejmiemy twoje media i zniszczymy twój kraj” (strona 37 raportu FBI ).

Miesiąc później FBI wróciło do przeszukania pomieszczeń Urban Moving Systems.

Budynek i cała jego zawartość zostały porzucone przez… właściciela Urban Moving Systems. Zostało to najwyraźniej zrobione w celu uniknięcia ścigania karnego po aresztowaniu pięciu pracowników w dniu 09.11.2001 i późniejszym zajęciu jego komputerowych systemów biurowych przez członków FBI-NK w dniu 13 sierpnia 2001 r. Lub około tego terminu. ”

Właściciel firmy - Dominik Otto Suter, obywatel Izraela - uciekł do Izraela 14 września 2001 r., Dwa dni po przesłuchaniu przez FBI. FBI powiedziało ABC News, że „Urban Moving zapewnił ochronę izraelskiej operacji wywiadowczej”. Co zaskakujące, od co najmniej 2016 r. Suter mieszka w San Francisco Bay Area, gdzie pracuje dla wykonawcy dużych firm technologicznych, takich jak Google i Microsoft. Według publicznej bazy danych Intelius , w 2006 i 2007 roku Suter pracował również dla firmy telekomunikacyjnej - Granite Telecommunications - która pracuje dla amerykańskiej armii i kilku innych amerykańskich agencji rządowych.

 

Przypadek „tańczących Izraelczyków” od dawna był traktowany jako wstęp do wydzarzeń, które miały miejsce 11 września. W dochodzeniu pominja się fakt, że setki obywateli Izraela zostało aresztowanych w następstwie ataków.

Zgodnie z Fox News raporcie z grudnia 2001 roku, 60 Izraelczyków zostało zatrzymany lub aresztowany po 11 września, przy czym większość deportowano, a łącznie 140 Izraelczyków zostało aresztowanych i zatrzymanych w całym 2001 roku przez władze federalne. Raport ujawnił,  że aresztowani „Tańczący Izraelczycy”,gromadzili dane wywiadowcze mające na celu„ penetrację amerykańskich obiektów rządowych ”.

Raport ujawnił również, że większość aresztowanych, oprócz tego, że służyła w IDF, miała „wiedzę wywiadowczą” i pracowała dla izraelskich firm specjalizujących się w podsłuchach. Niektórzy z zatrzymanych byli również aktywnymi członkami izraelskiej armii; a kilku zatrzymanych, w tym „Tańczący Izraelczycy”, byli badani wariografem, a gdy zapytano ich, czy infiltrują rząd USA, test wykazał wielkie zaniepokojenie.

Oglądaj | FOX News Grudzień 2001 r. Donosi o szpiegowaniu Mosadu przed 11 września


Kluczowy aspekt tego raportu, opracowany przez dziennikarza Carla Camerona, stwierdza również, że federalni śledczy powszechnie podejrzewali, że izraelski wywiad miał wcześniejszą wiedzę o atakach z 11 września. W raporcie Cameron stwierdził:

Izraelczycy mogli z wyprzedzeniem zebrać informacje o atakach i nie udostępniać ich. Wysoce postawiony śledzczy powiedział, że istnieją „powiązania”, ale gdy zapytano o szczegóły, stanowczo odmówił ich opisania, mówiąc: „Dowody łączące tych Izraelczyków z 9-11 są sklasyfikowane. Nie mogę ci powiedzieć o zebranych dowodach. To informacje niejawne. ”

Wymiana informacji między Cameronem a Brit Hume zawarta w raporcie jest szczególnie wymowna:

HUME : „Carl, a co z tą kwestią zaawansowanej wiedzy o tym, co wydarzy się 11 września? Jak bardzo śledczy są pewni, że niektórzy izraelscy agenci mogli coś wiedzieć?

CAMERON : „Oczywiście jest to bardzo wybuchowa informacja i istnieje wiele dowodów, które według nich zebrano. Żadne z nich niekoniecznie jest rozstrzygające. Co więcej, łącząc to wszystko w jedno wielkie pytanie: „Jak mogli nie wiedzieć?” - prawie bezpośredni cytat, Brit. ”

 

11 września jako duża - i uznana - izraelska wygrana

Jeśli „Tańczący Izraelczycy”, a szerzej Mossad i rząd Izraela, mieli wiedzę z 11 września, dlaczego mieliby milczeć i nie próbowali ostrzec amerykańskiego rządu ani społeczeństwa o nadchodzących atakach? W przypadku „Tańczących Izraelczyków” dlaczego Izraelczycy cieszyli się z takiego ataku?

Jeden z zatrzymanych „Tańczących Izraelczyków”, Omer Marmari, powiedział policji, dlaczego patrzy na ataki z 11 września w pozytywnym świetle:

Izrael ma teraz nadzieję, że świat nas zrozumie. Amerykanie byli naiwni, Myślę, że teraz się to zmieni".

Chociaż oświadczenie Marmari może sugerować jeden z powodów, dla których niektórzy „tańczący Izraelczycy” byli tak „widocznie szczęśliwi” na swoich zdjęciach, są też inne wypowiedzi czołowych izraelskich polityków, które sugerują, dlaczego izraelski rząd i jego agencja wywiadowcza odmówiły podjęcia działań w sprawie pozornej wiedzy wstępnej ataku.

Zapytany w dniu zamachów z 11 września, w jaki sposób ataki wpłyną na stosunki amerykańsko-izraelskie, Benjamin Netanyahu - obecny izraelski premier - powiedział New York Times, że „jest bardzo dobrze”, po czym szybko dodał „Cóż, niezbyt dobrze, ale generuje natychmiastową sympatię. ”Następnie powiedział, że ataki„ wzmocnią więź między naszymi narodami, ponieważ doświadczyliśmy wspólnie terroru".

W dniu ataków z 11 września, Netaniahu - który wówczas nie był w biurze politycznym - zorganizował konferencję prasową, w której twierdził, że przewidział ataki na World Trade Center przez „wojujący islam” w jego książce z 1995 roku „ Walka z terroryzmem: jak demokracje mogą pokonać terroryzm krajowy i międzynarodowy”. W tej książce Netanjahu stwierdził, że powiązani z Iranem „bojownicy” zdetonują bombę atomową w piwnicy World Trade Center.

Podczas konferencji prasowej w dniu ataków Netanjahu zapewnił również, że ataki z 11 września będą punktem zwrotnym dla Ameryki i porównał je z atakiem na Pearl Harbor w 1941 roku. Wypowiedź Netanjahu jest odzwierciedleniem rewolucyjnego podejścia o katastroficznego i katalizującego wydarzenia - jako nowy "Pearl Harbor”.

Potem znowu w 2008 r. Izraelska gazeta Maariv poinformowała, że ​​Netanjahu oświadczył, że ataki z 11 września przyniosły korzyść Izraelowi. Wypowieź była cytowana jako powiedzenie: „Jesteśmy beneficjentami ataku na World Trade Center i Pentagon".

Rzeczywiście, jest rzeczą oczywistą, że następstwa wydarzeń z 11 września - w których USA prowadziły destrukcyjny wysiłek na całym Bliskim Wschodzie - rzeczywiście przyniosły korzyść Izraelowi. Wiele z wysiłków „budowania narodu” po 11 września w USA odzwierciedlało dokument polityczny „ Czysta przerwa: nowa strategia zabezpieczania królestwa ”, który został napisany przez amerykańskich neokonserwatystów - wśród nich członków PNAC - dla Netanjahu podczas pierwszej kadencji premiera.

Dokument ten wzywa do stworzenia „Nowego Bliskiego Wschodu” poprzez, między innymi, „osłabienie, powstrzymanie, a nawet likwidacji Syrii” i „usunięcie Saddama Husseina od władzy w Iraku - ważnego celu strategicznego Izraela.

„Jak wiadomo teraz, oba te główne cele zostały osiągnięte, każdy z silnym udziałem Izraela".

 

 

Autor: 
Whitney Webb
Źródło: 

mintpressnews.com

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama