Czy niemieccy robotnicy znaleźli skrytkę organizacji terrorystycznej?

Reklama

śr., 01/20/2021 - 11:22 -- MagdalenaL

Fot. Twitter, LKA Niedersachsen

Niemieccy pracownicy dokonali nietypowego odkrycia podczas prac w terenie leśnym. Schowek w ziemi mógł być skrytką grupy terrorystycznej "Komórki Rewolucyjne". Na miejscu szybko zjawiły się odpowiednie służby.

Tygodnik "Spiegel" pisze o interwencji służb spowodowanej niecodziennym znaleziskiem. Odkrycia dokonano w czasie prac leśnych w Seevetal w Dolnej Saksonii. Pracujący tam robotnicy odnaleźli dziesięciolitrowy kanister z plastiku, który leżał zakopany kilkanaście centymetrów pod ziemią.

Zawartość pojemnika wzbudziła niepokój. W środku zamiast jakiejś cieczy znajdowały się dokumenty, które były starannie zapakowane w plastikowe okładki. Obok nich umieszczono kilka chemikaliów i instrukcje do skonstruowania bomby. Robotnicy zadzwonili na policje. Niedługo później na miejsce przybyły odpowiednie służby, które po przybyciu niezwłocznie zabezpieczyły znalezisko.

Tygodnik "Spiegel" jako pierwszy dotarł do wstępnej analizy znalezionych materiałów. Okazało się, że przedmioty należały do "Komórek Rewolucyjnych". Wewnątrz kanistra spoczywał między innymi artykuł z kwietnia 1980 roku z publikacji "Revolutionär Zorn", czyli gazety prowadzonej przez wspomnianą organizację terrorystyczną. Rzeczniczka saksońskiej policji stwierdziła, że skrytka powstała prawdopodobnie na początku lat 80.

Komórki rewolucyjne

"Komórki Rewolucyjne" narodziły się w 1972 roku na terenie Niemiec. Organizacja terrorystyczna odpowiada za około 200 zamachów. Terroryści dokonali między innymi zamachu bombowego na Federalny Trybunał Konstytucyjny. Stali także za uprowadzeniem samolotu Air France z Aten do Entebbe w 1976 roku. Organizacja została rozwiązana na początku lat 80’ ubiegłego wieku. Z Komórek Rewolucyjnych narodziła się później Rote Zora.

Autor: 
Mateusz Rymiszewski
Źródło: 

o2.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama